Ako si viac užívať sex - ČASŤ I.

POTEŠENIE

ďalší
článok
Matka cez deň, diva v noci
Článok

Matka cez deň, diva v noci

kategórie: Tipy a rady, Ženy, Potešenie, Sebapotešenie, Rovnováha |
publikované: 10.04.2016 | autor: Katarína Repkovska

Predstavujem vám novú autorku v Intimi, Katarínu Repkovskú a jej prvý článok v Intimi, k našej téme mesiaca - POTEŠENIE, tak trefný. Jej písanie sa mi veľmi páči a teším sa, že bude ženám cez Intimi písať pravidelne, máme sa na čo tešiť! :)

Mária Malecká, zakladateľka Intimi


Byť matkou, neznamená nebyť ženou


Dámy, tie, ktoré teraz tento článok čítate. Ruku na srdce, nemáte niekedy pocit, že platíte za hriechy ešte Vašich dávnych predkov? Nie ste občas frustrované životom ako takým? Tými povinnosťami, ktoré končia až poslednou dopratou práčkou, alebo poslednou výmenou plienky najmladšieho dieťaťa pred spaním? V telke, časopisoch stále píšu o najlepšej značke plienok, o novom CD-čku Mira Jaroša, o výborných cvikoch pre Vaše bruško po pôrode. Koniec, bodka, ende.

Buďme teraz ženy! Matkami budeme do konca života, no čo si takto dovoliť občas myslieť aj sama na seba? Čo si takto dopriať o trocha viac vzrušenia, intimity a perverzností ako je v telenovelách cez obednú siestu Vašej ratolesti?


Ten čas, kedy vyzeráme dobre, môžeme si dovoliť vysoké čižmy a nebodaj sexy šatôčky raz skončí, prebuďme v sebe sexy kosť.


Ja Vám v tomto článku ukážem ako na to, aby ste sa necítili zahanbene, nehanebne, alebo nebodaj necudne. Vraj je od dávnych čias známe, že žena má mať v prvom rade funkciu matky. Ale vôbec to neznamená mastné vlasy v cope, rozťahané tepláky a trocha luxusu, prefarbené vlasy. Starajme sa o seba, je jedno, či máme partnerov alebo sme slobodné matky, buďme ženské, buďme jemné, buďme dravé, buďme hriešne, buďme ŽENY.

1. Rozmaznajme sa, aj my máme právo mať čas samé na seba


Celý týždeň máte svoj kolobeh. Ráno vstať, zobudiť deti, prichystať desiatu, rýchlo skontrolovať tašky, urobiť raňajky, odviezť deti do školy, letieť do práce, cez obednú prestávku nakúpiť, po práci utekať po deti, pripraviť večeru, urobiť úlohy, skontrolovať umyté zúbky.

Áno, kočky, už je osem hodín večer a Vy až teraz cítite voľnosť , deti spia, vy ste po sprche (v ktorej ste si to kvalitne urobili, aspoň niečo Vás na konci dňa poteší), pokojne si sadnete na gauč, o chvíľku ľahnete na gauč a po prvej reklame medzi Hornou – Dolnou a Svokrou spíte. Krása, teraz sa pozrite späť, je to to isté ako pred rokom? Akurát, že tá Polniška o niečo schudla? Presne, ste tam, kde ste boli.

Poďme si dopriať trocha luxusu. Deti spia, otvorte vínko, spravte si strik, alebo len tak vychutnajte decko červeného, napustite vaňu, zapáľte sviečky a rozmaznajte sa, možno aj pomaznajte. Ak máte nejakého baterkového priateľa, pozvite ho k sebe. Poležte si vo vani, uvoľnite sa, po kúpeli sa natrite kvalitným olejom, alebo mliekom. Odlakujte nechty, spravte si masáž chodidiel, nechty nalakujte novým lakom, krásnou jarnou, žiarivoufarbou, starajte sa o ne, majte pocit ,,krásy,,. Urobte si obočie, dajte na tvár masku, jednoducho, majte čas sama na seba, pustite si hudbu.

Buďte v myšlienkach iba vy, nie deti, nie práca, nie nejaký posledný vzťah... IBA VY. Toto si doprajte aspoň raz do týždňa. Urobte si rituál, odmeňte sa.

2. Myslíte, že denníky sú pre adolescentky, alebo maximálne Bridget Jones? Omyl, vypustite myšlienky


V akomkoľvek papiernictve si kúpte diár, denník. Niečo, kde vylejete pocity. Myslíte si, že nie ste práve Vy typ na písanie? Že nemáte dušu spisovateľky? Nevadí. Nikto iný to okrem Vás čítať nebude. Nepíšte rozsiahle. Píšte Vaše útržky, pocity, myšlienky, nápady. Zaznamenávajte si všetko dôležité. Pustite to na papier. Nie do počítača, nie do telefónu, ale na papier, do Vášho diára.

Budete mať niečo Vaše, Vaše tajomstvá, ktoré si budete môcť pripomenúť... Vyventilujete sa tým. Naštve Vás kolega v práci, určite si nájde miesto na riadku v diári. Minimálne dve slová: ,, vydrbaný debil,,. Nepíšte si každý večer, neberte to ako rutinu, skôr intuitívne , ako nápad. Bude Vás to baviť.

Mesiac si nič nepoznačíte? Nevadí, nalejte si decko červeného, myšlienky za celý mesiac sa len tak pohrnú. Svoju dušu môžete písať. Len pozor, nenechávať v dosahu detí, tie zadané, v dosahu partnerov. Asi by neboli nadšení čítať, aké ste mali nervy, keď na Vás liezol po dvanástke v robote.


image

Kúpte si sexy bielizeň, mini šaty, možno nový rúž. Potešte sa maličkosťou.

 

3. Choďte von


Nie s deťmi, nie k rodičom na obed, mám na mysli von, vyvenčiť sa, vojsť do sveta spoločenstva...

Nie každá si môže dovoliť každý piatok deti zavrieť do špajze a ísť na diskotéku. No, aspoň raz za mesiac. Zavolajte kamoške, každá z nás má svoju dobrú priateľku, ktorá ma podobne nudný, rodinný život ako vy. Choďte spolu.

Z výplaty si kúpte sexy bielizeň, mini šaty, možno nový rúž. Potešte sa maličkosťou. Doprajte aj sebe, však zima končí, ušetríte na detských overaloch. Deti si obstarajte, nechajte ich s polovičkou, nech sa stará, sú tak jeho, ako Vaše. Ste single? Dajte ich ex, nemôžete? Poproste Vašich. Jednoducho, nájdite riešenie ako sa dostať preč z komfortnej zóny Vášho bytu.

Doprajte si vaňu, vyžehlite vlasy, spravte si dymové líčenie, natiahnite formujúce silonky, hoďte nové mini šaty a volajte taxík. Dnes sa dýcha, nie len nadychuje. Vráťte sa medzi ľudí. Vyrazte do clubu, s nosom hore, krásnymi perami a zvodnou vôňou. Buďte hriešne, buďte vyzývavé, však kedy inokedy. Pred dverami clubu nechajte titul matky, ráno ho vyzdvihnete.

Buďte ženou, dračicou, sexy kráskou, milou mrchou. Flirtujte, smejte sa, zabávajte, tancujte. Poproste DJ-a o Vašu skladbu, prehýrte celú noc, traste prdelkami. Uvidíte, uvoľníte sa , odreagujete a naberiete iný rozmer. Spoznáte nových ľudí, vytancujete segedín zo štvrtka, opijete sa, možno vynadáte taxikárovi, no hlavne je, že opäť prežijete hlučnú, zábavnú a hlavne hriešnu noc. Ak sa ocitnete v cudzom byte, nebojte sa, od všadiaľ jazdia taxíky. :)

4. Zmeňte účes


Utrhnite trocha z výplaty aj pre Vás, nie stále, no občas. Doprajte si zmenu.Choďte ku kozmetičke, alebo na nechty, no skrášlite sa. Budete sa cítiť sebavedomejšie, krajšie a dokonca aj v tých teplákoch budete vyzerať sviežo a príťažlivejšie. Pozrite si na internete nápady, účesy, farby.
product

Oživte sa! Buďte in, buďte trendy. Zmenu si všimnú všetci, partner, vaše okolie, no predovšetkým Vy. Kráčajte ulicou hrdo a s noblesou, každá jedna z Vás: SI KRASNA! Tak to ukáž, dievča.

5. Posledný bod, smejte sa


Každý deň, niekoľkokrát, vždy keď sa dá. Usmejte sa na pána poštára, pozdravte úsmevom pokladníčku v Lidli, privítajte úsmevom zákazníkov v práci. Jednoducho, smejte sa životu, vysmievajte sa problémom a hlavne, usmievajte sa do zrkladla.

Život raz skončí, nič nie je večne. Ani mladosť, ani krása... Nehovorím, že máte budiť dojem miernej schizofreničky, to vôbec, len si nepripúšťajte všetko negatívne tak veľmi k telu. Nebojujte si tým, len na to proste kašlite. Ak ste slobodné, nikdy neviete, kto sa zamiluje do Vášho úsmevu... No hlavne, zamilujte sa doňho vy . :)

autor: Katarína Repkovska

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri