ďalší
článok
Hystéria
Článok

Hystéria

kategórie: Zdravie, Sex a sexualita, Ženy, Erotické pomôcky, Sebapotešenie |
publikované: 26.03.2016 | autor: Juliana Berkyová, CSB.

Priatelia, milé dámy a milí páni. Nakopla ma múza a musím povedať, že sa jej naozaj darí. Spomenula som si totiž na jeden skvelý film, ktorý som sledovala v televízii a určite sa ho oplatí vidieť znova. A určite ho odporúčam vidieť aj našim mužským polovičkám. Film sa volá „Hystéria“. Pekný názov čo poviete?

Ale prečo som ním bola taká nadšená? Dej tohto filmu je zasadený do viktoriánskeho Anglicka, kedy doba veľmi nepriala ženám. To značí žiadna zbytočná emancipácia. Tie, ktoré patríte k zarytým feministkám, nemáte sa čoho báť. Aj z radov nás, divokých žien tam jedna taká bola. Charlotte. Krásne meno. Zarytá feministka, burička, podporkyňa chudobných a slabých. A v neposlednom rade žena nakazená minimálne 25. stupňom hystérie, ktorá by mala byť v najlepšom prípade zavretá v sanatóriu na ústavnú liečbu, ak sa dá na doživotie.


Ak Vás toto nevystrašilo a nenahovárate si, že určite ide o horor, tak čítajte ďalej.


Dej sa vo svojej podstate točí okolo nej a mladého lekára Mortimera Granvilleho. No nesmiem zabudnúť ani na jeho priateľa a mentora (banku v núdzi :) ) Ruperta Evereta. Tiež veľmi šikovný človek, vo svojej podstate sa celý film hral s parou a elektrinou, ale dopomohol mladému Mortimerovi k vynálezu vibrátora a následne jeho patentácie v roku 1880.

Mortimerovi sa veľmi nedarilo udržať si ako lekár prácu, pretože ako jediný si v tej dobe uvedomoval dôležitosť hygieny, sterilizácie a vlastne všetkého, čo v dnešnej dobe považujeme v liečebnej praxi za samozrejmé. Sem – tam sa vyskytol problém s autoritou. Ale povedzme si úprimne, kto s ňou problém nemá? :) Ako posledná nádej a záchrana teda prichádza doktor Róbert Dalrympley. Ten prevádzkuje ordináciu, ktorá sa špecializuje na liečbu hystérie. Mortimer je z novej práce nadšený. Zákazníčky chodia ako do obchodu s výpredajom kabeliek. Liečba hystérie v tej dobe bola neľahká úloha. Ako doktor ste museli dlhé minúty, ba niekedy aj hodiny, pomáhať ženám.

A ako presne? Rozhodne žiadna čierna mágia, ani nič podobné. Bolo to niečo také jednoduché ako vaginálna masáž.


Áno dámy, dobre ste prečítali a neklame vás zrak, vaginálna masáž.


Už v tej dobe si doktori uvedomovali dôležitosť stimulácie vagíny. Aspoň jedno pozitívum tejto doby. A liečitelia hystérie si uvedomovali dôležitosť dosiahnutia orgazmu, no a keď sa to nedialo v spálni, tak sa to dialo v ordinácii. Vo svojej podstate miesto je nepodstatné, však dámy? :)

Avšak dlhé hodiny vaginálnej masáže si na ňom vyžiadalo svoju daň. Odniesla si to ruka. A keďže masírovanie už neprichádzalo do úvahy pri tých bolestiach, nemal inú možnosť len oddychovať, oddychovať a premýšľať. Vtedy sa mu dostal do ruky vynález Ruperta. Tento nástroj vytváral jemné vibrácie, čo samozrejme pri pritlačení na jeho boľavú ruku spôsobovalo úľavu a rozkoš. A tak netrvalo dlho, prišiel menší upgrade a šup do ordinácie aj s novým nápadom predstaviť ho doktorovi (šéfovi).

Ten najprv nedôverčivo, ale predsa, dovolil skúšku.

image

Po treťom privodenom orgazme vďačnej pacientky súhlasil, že to naozaj funkciu plní. A tak vznikol kamarát, ktorého skrývame skoro každá v šuplíčku pri posteli.

 

Na konci filmu si ho objednala aj sama kráľovná. :)

Samozrejme tento film nie je len o vibrátore. Je tam pekná romantická zápletka pre tie, ktoré to potrebujú, ako balzam na dušu a takisto aj trošku toho krimi pre tých, ktorí nedokážu bez trošky akcie zaspať.

Ak vás však zaujala vaginálna masáž aj mimo filmu, môžete si o nej prečítať viac TU
a môžte ju aj vyskúšať v našom centre Tantra Secrets.Toľko k tomuto filmu. A keďže sa tu spomína prvý elektrický vibrátor tak si povieme niečo aj k nim.

product

V dávnej dobe, na ktorú si už ani naše prababičky nespomínajú, ženy museli existovať s tým, čo bolo po ruke. Drevo, kameň a v trošku pokročilejšej kultúre Grékov aj chutné a chrumkavé pečivo. Hold sto ľudí, sto chutí.

Ako som už spomenula prvý mechanický vibrátor bol vynájdený v roku 1880. Bolo to obdobie už spomínanej hystérie. Tým, že „liečba“ bola náročná na čas a takisto bolo treba zručnosti, bolo priam žiadané prísť s nejakým vynálezom. V roku 1981 prišiel druhý zázrak. Vibrátor s parným pohonom, ktorý bol hlučnejší než stádo oviec. Takže pekne nahlas interpretoval, čo sa za zatvorenými dverami deje. Neskôr sa objavil chlapík, ktorý oplýval silou 110 voltov a mal tvar rotujúcej gule. Všetci si vieme predstaviť, čo stváral v posteli. :)

Dnes sa našťastie nemusíme trápiť ani drevom ani parou a dokonca ani elektrinou. V dnešnej dobe nám vystačia tichučké, úsporné vibrátory na baterky. Čiže nemusíme upchávať otvory pri dverách, aby nás nikto nepočul.

Každá žena si môže spokojne liečiť svoju „hystériu“ tak, ako jej vyhovuje a nepotrebuje pri tom veľkú asistenciu lekárov.


autor: Juliana Berkyová, CSB.
zdroj: www.tantrasecrets.sk

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri