ďalší
článok
Keď ja na ten sex fakt nemám chuť
Článok

Keď ja na ten sex fakt nemám chuť

kategórie: Vzťahy, Intimita, Sex a sexualita, Ženská cykličnosť |
publikované: 20.03.2016 | autor: Dana-Sofie Šlancarová

Jolana sedí vo svojej obľúbenej cukrárni so svojou najlepšou kamarátkou Hankou na "dámskej porade", ako tomu tajne hovoria. Ujedá už tretí koláč a sem tam vytiahne vreckovku a utrie si oči.

"Ja viem, že už som ti to hovorila trikrát, ale ja tomu fakt nerozumiem. Ja si myslím, že sa máme stále radi. Samozrejme, nie je to taká tá zamilovanosť, ako to bolo na začiatku, ale niečo k nemu stále cítim, to áno. Sme spolu dvanásť rokov, no tak to sa už prejavuje trochu sem tam ponorka medzi nami, že áno. Nie je to tak úplne žeravé, zvlášť keď nemáme blízko babičku, takže som s deckami stále sama.

Keď si ale predstavím, že by som bola bez neho, tak mi je smutno, takže si myslím, že ho mám stále rada. A myslím, že aj on ma má ešte stále rád. Za celé tie roky mi ani raz nezahol a vždy hovorí, že tak dlho zostáva v práci len pre to, aby zarobil peniaze pre nás. A decká má rád, to fakt áno. Tatko je dobrý. Ale tej jeho potrebe fakt nerozumiem. "


Keď ja na ten sex fakt nemám chuť.


Jolana si opäť utrie opatrne oko, aby si nerozmazala riasenku. Má síce vodeodolnú, ale zrovna táto značka nejako horšie odoláva dámskym slzám. Znovu ju napadne, že by to mala u výrobcu reklamovať, alebo mu aspoň dať dobrý tip, ako si vylepšiť sortiment niečím, čomu žiadna žena neodolá: "Jedinečná riasenka, ktorú nezmyjú ani vaše slzy šťastia!".

Akurát že Jolana teraz neplače šťastím, ale jeho opakom.

Je frustrovaná, nešťastná a v hlave jej bliká veľké: "JA MU FAKT nerozumiem!". Hanka pije len druhé cappuccino, pretože na dnešnej porade je ona tá, ktorá počúva, utešuje a povzbudzuje.

"Takže ak tomu dobre rozumiem,"snaží sa zosumarizovať Jolaninu uplakanú hodinovú spoveď toho, aké príkorie sa jej teraz deje,"tak ty máš pocit, že jemu nejde o nič iné ako o sex, ano?"

Jolana prikývne: "Áno."

"A prejavuje sa to tak, že ťa stále ohmatáva, keď ty nechceš a má stále nejaké rečičky a je urazený, keď mu šiestykrát za týždeň povieš, že ťa bolí hlava, alebo že deti ešte nespia?"

Aj na túto otázku Jolana prikývne: "Áno."

Hanka pokračuje vo svojej úlohe Jolaninho osobného kouča: "A premýšľala si niekedy o tom, prečo s ním nechceš spať častejšie?"

Jolana sa zamyslí: "Ale ja som fakt unavená."

"Kecy," namietne Hanka. "Sú to kecy a žiadna pravda a ty to vieš rovnako dobre ako ja."

"Tak potom už naozaj neviem. Nič ma nenapadá," snaží sa to zahrať do autu Jolana.


image

Náš vzťah bol na začiatku úžasný. Vtedy ma sex s ním ešte bavil. Čo sa stalo?

 

Hanka siahne sama k sebe: "Hej, ty vieš, že medzi mnou a Martinom to tiež nebolo jedno obdobie úplne dobré. On chcel, ale mňa to jednoducho nebavilo. Potom už ma iritovali akékoľvek obrázky nahých ženských na časopisochv trafike, pri romantických scénach vo filme som sa tvárila, že ich nevidím. Takto to išlo tak dlho, že som si už hovorila, že sa asi budeme musieť rozviesť, že už to nikam ďalej nevedie. "

Jolana prikyvuje. V tých časoch bola ona koučom a poradcom a Hanka koučovaným.

"No, ale potom mi došlo, že ho fakt milujem. Že je to fakt skvelý chlap, a že náš vzťah bol na začiatku fakt úžasný, a že tento potenciál niekde v nás stále drieme, akurát ho prerušili všetky tie povinnosti, starosti, svokra, hypotéky a tak. A spomenula som si, že vtedy ma sex s ním ešte bavil. A tak som išla do seba a pozorovala som starostlivo niekoľko týždňov, čo mi chuť na vzťah berie. A došlo mi toto:Chuť na sex som si najviac brala ja, pretože som veľa pracovala a nevenovala sa sebe a tomu, aby som si dokázala užívať pohodu a slasť.


Bola som jednoducho nastavená na výkon a akciu a neostával už žiadny priestor pre to, aby som sa zastavila a dokázala len tak prijímať. Dotyky, starostlivosť, energiu... Jednoducho som to prestala vedieť. Viem, že som to kedysi vedela, ale už strašne dávno a zabudla som to. Alebo skôr: potlačila som to.

No a potom som spozorovala, že druhým hlavným dôvodom je, že chcem, aby Martin čo najviac vyhovoval mojim predstavám o ňom, a keď náhodou došlo medzi nami k hádke alebo sporu o niečom, tak som si to všetko vo svojej hlave ukladala do zložky s názvom „Pekne mu to spočítať neskôr!“, a keď sme si potom spolu ľahli do postele, tento šuflík sa otvoril a bolo po chuti na sex. "

Jolana len žmurká. Jej ego sa stále snaží tváriť, že nič také sa u nej rozhodne nedeje, ale určitá časť z nej začína chápať pointu.

"No a keď som si toto uvedomila a zároveň som tam stále mala silné PREČO s Martinom zostávať, tak som zrazu videla aj to, AKO to urobiť, aby sa to všetko zmenilo. No a ako sama vieš, za posledný rok a pol sme riešili mňa a Martina len raz, keď sme mali to poldenné nedorozumenie kvôli novému bytu. Ale sex, sex je od tej doby...hmmm...," Hanka sa slastne zasnie.

Jolana sa prvýkrát usmeje.

"Keď ono je najhoršie si priznať, že zlá som ja a nie ten druhý. A máš pravdu, ani ja nie som zlá. Nikto nie je zlý. Celé je to v tom si znovu uvedomiť, že som to fakt ja, kto je zodpovedný za to, čo sa mi v živote deje, a že je zbytočné to hádzať na druhého. "

A potom sa Jolana pozrie na hodinky: "A do...! Už som mala byť dvadsať minút pre Jurka v škôlke. Hanička, zlatíčko, vďaka ti! Dám vedieť, ako to dopadlo! "

A je preč.

autor: Dana-Sofie Šlancarová
zdroj: www.zenyzenam.cz

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri