Múdrosť tela ženy

V rytme svojej túžby

ďalší
článok
Vnímaj svoje telo
Článok

Vnímaj svoje telo

kategórie: Zdravie, Tipy a rady, Ženy, Osobný rozvoj, Rovnováha |
publikované: 19.03.2016 | autor: Kokinka

Bolo to celkom zaujímavé obdobie.

Do Prahy som prišla až takmer v polovici januára. Rok 2016 som teda začínala rozbehom zo Slovenska.

Plány a nápady, ktoré boli skôr prirodzeným vyústením predchádzajúceho obdobia, ako nejaké „predsavzatia“. Všetko sa to však točilo okolo mňa, môjho zabezpečenia a mojej novej vášni.


A čo to je? Je to telo a jeho vnímanie!


Čo chce? Čo mi hovorí? A či som vôbec schopná to počuť.

Všetko v prírode, a teda i my, fungujeme na troch prvkoch: Telo, myseľ, duša. Keď niečo zanedbávame, nedostávame dostatok energie, ktorú potrebujeme.

Rozhodnutie


Ja som rozhodla ešte viac posilniť moje naladenie z posledných mesiacov. A tak si hovorím, ako sa ešte viac „dostanem“ do tela? Pre mňa je prirodzená cesta dych a dôsledné pohyby. Rozhodnutie preto padlo na jogu. Byť v predklone, opretá o dlane na zemi je pre mňa úžasný relax (toto nie je satirický nádych :) ), a tak si hovorím, že keď si vyberiem pohyb, ktorý ma teší a budem sa snažiť preniknúť ešte ďalej do tajov môjho tela, nemôže byť na tom vôbec nič škodlivé. Takže žiadne veľké očakávania a pritom nadšenie a chuť.


image

Pravidelné rande so svojim telom. Nechcete ísť na rande tiež?

 

Rozhodnutie padlo. Neavizovala som to okoliu tri mesiace vopred, nesprevádzali moje prvé hodiny foto koláže naaranžovanej žinenky a mňa v nejakej super pozícii, na ktorú by som sa chystala 10 minút.

product

ROBILA SOM TO PRE SEBA. Chcem sa ďalej posúvať vo vnímaní tretieho prvku, ktorý mi bol daný.

Telo je brána k veľkým veciam. K zážitkom, ktoré niekde v kútiku duše i tak nechceme v živote opomenúť. Tak, v čom je problém?

Ja som žena XXL. Išla som a užívam si to. Žiadne haluze, že ako sedím, alebo či sa dotknem nosom kolena. Proste len pravidelné rande, raz do týždňa na hodinku a pol s mojím telom. Máme čo objavovať, dlho sme sa správne nepoznali.


Nechcete ísť na rande tiež?


autor: Kokinka

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri