Môžu muži porozumieť ženám?

4 tváre ženy alebo návod na to

ďalší
článok
Mužská skupina
Článok

Mužská skupina

kategórie: Sex a sexualita, Osobný rozvoj, Muži |
publikované: 12.03.2016 | autor: Mária Malecká

Mužské skupiny alebo mužské kruhy... Pýtate sa, čo to je? Že nejaký výmysel modernej doby, ľudia už nevedia čo so sebou...?

Ale omyl. Mužské kruhy majú svoju históriu. Inšpirované sú tým, že kedysi muži sedávali pri ohni a zdieľali svoje hlboké myšlienky a pravdy, to čo ich ťažilo, alebo čo chceli vyriešiť, zlepšiť a ostatní muži sa snažili zo svojich skúseností poradiť, ako najlepšie vedeli. Starší učili mladých, čo im predali ich otcovia.

Existujú zopár rokov ako skupiny pre rozvoj mužov, na západe sú už veľmi zabehnuté. Ale je možné ich navštíviť už aj u nás na Slovensku, či v Čechách. Na Intimi nájdete tie, ktoré vedie v Bratislave Peter Illík, CSB a v Čechách ich vedie Ing. Richard Vojík, CSB.

Aby sme sa dozvedeli viac, ako taká skupina prebieha a čo sa tam robí, spravila som s lektorom Petrom rozhovor. Peter mal svoju skupinu nedávno a tak som sa ho spýtala na to, čo nás zaujíma.

Peter, čo ste robili na skupine? Ako prebiehala?


Peter: „Prešli sme teóriu ohľadom základov sexuality u mužov, možnosti vnútorných orgazmov bez ejakulácie, poznatky z taoizmu, tantry a mojich skúseností, rozdiely medzi ženami a mužmi v komunikácii, hovorili sme si o polarite, sexualite, robili sme aj praktické cvičenie Velký ťah - taoistická technika, ktorá sa dá využiť napríklad pre dlhšiu výdrž alebo posun sexuálnej energie z kostrče a penisu do celého tela, alebo smerom do hlavy do vyšších energetických centier.

Robili sme tiež cvičenie na rozprúdenie mužskej energie v tele, rozprávali sme si mužské kvality, búrali sme isté hranice, ktoré nevedome máme vďaka spoločnosti a tak si nedovolíme častokrát zažívať nové veci. Bolo to aj o hľadaní samého seba, o svojom vnútornom dieťati.“

image

Teória ohľadom sexuality u mužov, možnosti vnútorných orgazmov, dlhšia výdrž, rozprúdenie mužskej energie v tele a o veľa viac... Mužské kruhy, mužská skupina.

 

Čo hovorili muži, ktorí sa skupiny zúčastnili?

Peter: „Zažil som posúvanie hraníc, otváral som si srdce a vedomie niečomu novému vďaka podpore skupiny, uvedomoval som si viac svoje pocity a pocity v tele, bolo to pre mňa niečo nové, príjemné, poučné a bezpečné. Hoci som tu cudzí, dokážem sa otvoriť a cítim, že je to tu brané seriózne. Bola to príjemná skúsenosť vo vzťahu a dôvere k mužom.“

Peter, čo máš v pláne na ďalších mužských skupinách?

Peter: „Rituály, cvičenia a meditácie, ktoré nás zavedú bližšie k mužskej energii, práca s vnútorným dieťaťom a búranie hraníc. Budeme hľadať naše poslanie - ako muža vo svete.

V rámci skupiny vedomých mužov budeme zdielať čokoľvek čo cítime, že chceme - buď iba byť vypočutý, alebo sa ostatní muži zamyslia do hĺbky a budú hovoriť svoje rady.

Plánujem aj celodenné mužské kruhy. A čo si chystám tam? Bude to o otváraní srdca, práca s vnímaním energie v tele, všetko čo sme robili na poobedných kruhoch, ďalej ako zvládať ženské emócie a byť tam prítomný pre ženu, práca so zámerom a sexuálna mágia, prepis lymbického odtlačku - meditácia od Eleny Tonetti.“


Verím že tento rozhovor s Petrom bol pre vás inšpiratívny. Mužské skupiny ako také, rovnako ako aj ženské, o ktorých si povieme neskôr, sú inšpiratívne a obohacujúce pre náš život a vzťahy. Aj keď možno pre niektorých z vás isté veci môžu znieť zvláštne, možno príliš duchovne, či ezotericky, všetky veci, ktorými si tam prejdete, zužitkujete vo vašom reálnom živote. Ja si myslím, že takáto práca so sebou je výborná forma osobného rozvoja.


autor: Mária Malecká

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri