Mužská skupina

Ženská cykličnosť

ďalší
článok
4 tváre ženy alebo návod na to
Článok

4 tváre ženy alebo návod na to

kategórie: Tipy a rady, Sex a sexualita, Ženská cykličnosť |
publikované: 05.03.2016 | autor: Mgr.Denisa Ř.Palečková,CSB

Čo si budeme hovoriť. Ženské emócie sú pre väčšinu mužov španielska dedina. V mnohých prípadoch aj určitá hrozba. Rozhodne niečo, čomu je lepšie sa vyhnúť, ak idú do negatíva.

A pretože slnko vždy nesvieti a ženy nežiaria zakaždým radosťou a blaženosťou, oplatí sa mať návod, ako zaobchádzať s emočnými búrkami, dažďom, hromobitím aj víchricou. Samozrejme je dobré mať v malíčku aj zamračené a oblačno.

V tomto článku ti navyše prezradím, ako sa v pralese mnohokrát úplne nepochopiteľného víru pocitov žien orientovať. Akokoľvek sa môžu zdať neprehľadné, možno v nich nájsť určitý poriadok!

Divíš sa aký?


Kľúč je jednoduchý: mesačný cyklus.


Áno, skutočne. Jednotlivé fázy mesiaca a spolu s tým menštruačného cyklu ženy, možno rozdeliť do štyroch základných kategórií. Ako štvoro ročných období.

Keď ich pochopíš, budeš lepšie vedieť, kedy so ženou riešiť zložité otázky a kedy sa konverzácií naopak radšej vyhnúť. Pochopíš, ktorá doba je priaznivá pre horúci sex a nové experimenty a kedy ženu skôr len maznať ako plyšového medvedíka. Kedy jej dať priestor a pokoj a kedy naopak bude vítať spoločnosť a aktivitu. A mnoho ďalšieho.

Si zvedavý ...?

Menštruačný cyklus ženy zodpovedá zhruba štyrom týždňom, teda každý týždeň (plus mínus) zastupuje jednu fázu. Fázy do seba pozvoľna prechádzajú, rovnako ako ročné obdobie. A každá na seba viaže určité tendencie v prežívaní a správaní.

Na rovine citu, komunikácie, vzťahov s ľuďmi, sexu, tvorivosti, výkonnosti a mnohým ďalším.

Samotná menštruácia pritom predstavuje obdobie zimy. Cyklus potom "začína" jarou. Prvé dva týždne, jar a leto, sú skôr extrovertné, jeseň a zima introvertné. Je to ako v prírode...


image

Jednotlivé fázy mesiaca možno rozdeliť do štyroch období a každé je iné. Pochopíš, kedy je čas na horúci sex a kedy ženu skôr maznať.

 

JAR


Prvý týždeň od ukončenia menštruácie ženy spadá do obdobia jari. Na jar sa všetko prebúdza a kvitne. Všetko je svieže a nové. Podobne ženy v tejto fáze mesačného cyklu majú veľa mladistvej energie, sú skúmavé a aktívne.

Je to obdobie ženy v archetypu Panny. Rovnako tak k obdobiu "mladosti" (nezávisle na skutočnom veku ženy) môže patriť aj určitá tvrdohlavosť, ktorá si ide za svojím. Nečakaj teda, že na teba bude brať veľké ohľady.

Naopak môže mať tendenciu sa presadzovať viac, než by si si ako muž prial. Potom môžeš mať chuť s ňou súperiť alebo sa s ňou úplne prestať baviť. Pretože žena v období jari má v sebe veľa "mužskej" energie.

A spolu s tým viac samostatnosti a chuti sa presadiť, niekedy aj na úkor narušenia vzťahov. V tomto období ženu pravdepodobne nadchneš výletmi na nové miesta a nevšednými prekvapeniami.

Viac ako inokedy má chuť na dobrodružstvo a poznávanie nového. A to platí aj v oblasti sexu! Ak máš partnerku, práve teraz bude pravdepodobne viac ako inokedy otvorená horúcim hrám a novinkám.

A ak chceš dievča nezáväzne získať pre vášnivú noc, je toto jedno z najlepších období. Ženy "jari" sú totiž často tiež na love ;-)


LETO


Obdobie leta, pokrývajúce zhruba druhý týždeň po menštruácii, je tiež nazývané fázou ženy - Matky. Nie že by každá žena hneď chcela otehotnieť. Avšak aj to sem patrí, pretože žena na konci tejto doby ovuluje, a jej telo tak volá po oplodnení.

Väčšina žien sa v tejto dobe zjemní, sú veľmi príjemné v komunikácii, spontánne citlivé a diplomatické. Toto obdobie je najlepšie pre vyjednávanie o zložitých (ale aj iných) témach.

Máš totiž najväčšie šance, že žena bude komunikácii skutočne otvorená a vnímavá. Nestretneš sa už s takou neústupnosťou a obhajovaním vlastných záujmov, ako by tomu mohlo byť v období jari.

Tiež má tendenciu viac sa starať o druhých. Či už tým, že uvarí, vyčarí nejaký darček, urobí milé gesto alebo skrátka starosťami o domácnosť a zútulňováním hniezdočka.

Sexuálne "ženu leta" uchváti, pokiaľ z teba cíti, že si seriózny a je na teba spoľahnutie. Hlavnú úlohu hrá bezpečná, ochranárska náruč solídneho muža. Podvedome totiž hľadá otca svojich detí (aj keď si sama nič také neuvedomuje). A chce teda chlapa, ktorý bude po jej boku aj zajtra, pozajtra, za 5 i 20 rokov... Nemusíš jej niečo také rovno sľubovať; dôležité je, čo z teba vyžaruje.

Kým Supermanom pre ženu v archetypu Panny je sexy macho, pre ženu v archetypu matky je to spoľahlivý, zabezpečený typ, o ktorého sa môže oprieť aj po uplynutí vášnivej noci.


JESEŇ


Jeseň patrí k jednému z najnáročnejších. Ako pre ženu samotnú, tak pre jej okolie. Je to týždeň pred začiatkom menštruácie. A väčšina poznámok o náladovosti žien patrí práve sem (skôr než do doby samotnej menštruácie).

Tejto fáze sa hovorí tiež doba ženy - Čarodejnice. A patrí sem ako jej magicky príťažlivá časť, tak tvár protivnej ježibaby. Záleží na tom, nakoľko má žena sama seba rada, aj nakoľko je milovaná a prijímaná svojím okolím.

To tiež znamená, že ak máš takú ženu po svojom boku, tak láskyplným a prijímajúcim prístupom môžeš z jedovatej protivy vykúzliť sexi čarodejnicu!

Žena v tejto dobe je zrelá ako šťavnaté hrozno vína. Ak je v strese a napätá, prejavuje sa tým, čomu sa v našej kultúre bežne hovorí PMS - predmenštruačný syndróm.

Žena je viac ako predtým napojená na svoju intuíciu a tvorivosť, ale ustupujú schopnosti logiky, jasného plánovania, dodržiavanie termínov a podobne.

Preto sa veľa žien ľahko dostáva pod tlak, keď chcú uchovať svoj bežný životný rytmus a pracovnú výkonnosť na rovnakej latke ako inokedy. Mali by si dovoliť viac plynúť, uvoľniť sa, snívať a tvoriť.

Potom sú navyše iskrivé a neskutočne príťažlivé!

Keď sa s ňou potom miluješ, sú to noci plnej žeravej vášne, na ktoré sa spomína celý život! Žena - Čarodejnica je mocná, uhrančivá, prekvapivá. Čím silnejší si muž, tým viac ti otvára svoje kúzla.

ZIMA


Zima predstavuje obraz pre obdobie samotnej menštruácie. Podobne ako medvedica v zime má žena potrebu si niekam zaliezť a v tichu sa vnoriť do tohto obdobia, kedy je čas načúvať vnútorným impulzom. Byť sama so sebou. Nebyť nikým rušená. Nie je to doba výletov na party a spoločenských aktivít. Ani nových dobrodružstiev, ani pracovných výkonov. Je to doba pre pokoj a regeneráciu.

Ženy sa môžu zdať "protivné", pretože napriek tejto hlbokej potrebe stále chodia do práce a podávajú výkony a stretávajú sa s ľuďmi. Hoci ich telo volá po niekoľkodňovej očistnej pauze.

Najviac ženu v tejto dobe obdaruješ tým, že prijímaš jej potrebu pokoja a ne-komunikácie. Prípadne jej pomôžeš odobratím určitej zodpovednosti, ktorú inak zastáva (hoci prevzatím nejakej jej úlohy).

Zima je spojená s archetypom Stareny. Pochopiteľne to neznamená, že žena na pár dní vizuálne zostarne. Ale ponára sa do zóny určitej múdrosti, ktorá k veku stareny patrí. Je hlboká ako oceán. Má silnú intuíciu.

Keď si nedopraje pokoj a nerešpektuje útlm fyzických síl, ktoré k tejto dobe patria, dostáva sa do napätia a bolesti. Potom aj vzťahy môžu byť konfliktné.

Daj takej žene kyticu, napusti pre ňu horúcu vaňu, uvar či objednaj večeru (radšej domov, pretože pravdepodobne uprednostní pokoj domova pred plnou reštauráciou).

Nerieš s ňou žiadne zložité otázky, radšej vôbec veľmi nehovor. Drž ju, hladkaj vo vlasoch, masíruj... Zaobchádzaj s ňou nežne ako s plyšovým medvedíkom.

A ak sa v tvojich rukách dostatočne uvoľní, možno sa po dlhšej dobe (žena v tejto fáze potrebuje čas, teda nečakaj divy za päť minút a najlepšie nečakaj vôbec nič) premení v sexuálnu sprievodkyňu, s ktorou môžeš dobývať priestor medzi nebom a zemou ...


A tak stále dokola...


...Po zime opäť príde jar, zo Stareny sa opäť stane Panna, a tak stále dokola...

Skús pozorovať ženy okolo seba. Ak s niekým máš vzťah plný dôvery - či už je to partnerka, sestra, kamarátka ... - neboj sa opýtať, v akej fáze svojho cyklu sa nachádza. S postupom času budeš schopný podľa správania fázy rozpoznať. A vďaka tomu ľahšie určiť, kedy viesť dialóg, kedy hladkať, kedy sa oblúkom vyhnúť ... Nálady žien pre teba už nebudú nelogickou sopkou, ale rytmicky sa opakujúce pravidelnosťou. Budeš vedieť, že pár dní pred menštruáciou nemá cenu sa o čokoľvek prieť a témy odlož na obdobie "leta".

Spoznáš, kedy ženu rozvášniš žeravou erotickou novinkou a kedy naopak pohodlným domácim večerom pri romantickom filme. Kedy ju vziať na akciu s partiou priateľov a kedy na večeru vo dvojici.

Žiadny návod nie je stopercentný, ani tento. Preto pozoruj a urob si vlastné skúsenosti a závery. Verím, že po chvíli praxe vysleduješ u väčšiny žien vo svojom okolí určité pravidelnosti v ich prejave a správaní... pravidelnosť mesačného cyklu.autor: Mgr.Denisa Ř.Palečková,CSB
zdroj: www.denisaarichard.cz

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri