4 tváre ženy alebo návod na to

Som vášnivá?

ďalší
článok
Ženská cykličnosť
Článok

Ženská cykličnosť

kategórie: Vzťahy, Zdravie, Sex a sexualita, Ženy, Osobný rozvoj, Ženská cykličnosť |
publikované: 29.02.2016 | autor: Mária Malecká


Ženská cykličnosť, o čo vlastne ide?


V dnešnom svete sa nad tým ani my samotné ženy veľmi nezamýšľame, nezaujímame sa o to, v resp. sme už zabudli, alebo ani nikdy k tomu neprišli, že „o čo ide“ vlastne. Niečo, čo je prírodou dané a tak prirodzené. Ale vlastne to úplne ignorujeme. Zaneprázdnené v dennodennom živote, práca, stres, zhon, deti, rodina, atď... Veď to poznáte. Ženieme sa a ženieme každý deň, rovnako, teda aspoň sa o to snažíme. Ale zrejme niekde vo vnútri cítime, my ženy, že niekedy nám idú určité veci jednoduchšie, inokedy ťažšie, niekedy máme ísť chuť medzi ľudí, inokedy vôbec, atď. Je to naša cykličnosť a keď ju spoznáme, budeme vnímať viac samé seba. Vieme si tak spraviť život krajším a jednoduchším a tiež to platí pre našich partnerov a vzťahy ;)

Avšak väčšina z nás, vrátane mužov, a to nie len našich partnerov, vníma najviac len predmenštruačnú fázu. Tá sa u väčšiny nesie v duchu tej „najhoršej“ fázy, plnej nervozity a podobne.

Ale ruku na srdce, ktorá z vás sa už touto témou - cykličnosť, viac zaoberala, alebo ju vôbec napadlo, že cykličnosť môže mať aj hlbší význam v našom živote a že to nie je len to negatívne, čo sa nám deje každý mesiac?

TÉMA MESIACA MAREC


Túto tému som na marec vybrala preto, že má podstatne hlbší význam v našich životoch, ako sa domnievame. Nielen pre nás ženy, ale aj pre našich partnerov - a mužov celkovo, pre naše vzťahy. A to nielen na rovine citu, komunikácie, výkonov, atď. , ale aj NA ROVINE SEXU A VZŤAHOV. A preto je to téma aj na Intimi.


Áno, v každej fáze sme iné, chceme a potrebujeme niečo iné, preto je dobré sa viac poznať a je veľmi dobré, keď to pozná aj náš partner!


Niekedy túžime po nehe, jemnosti, romantike, inokedy sme vášnivé dračice. Myslím si, že je dobré poznať samé seba viac , lebo potom vieme, čo nám je v danej chvíli prirodzené a teda sa netlačíme do niečoho, čo práve nechceme. Tiež je podľa mňa výborné, keď to vie náš partner. A potom presne vie, ako na nás v daných obdobiach. Takto bude podľa mňa spokojnosť na obidvoch stranách a vyhneme sa mnohým konfliktom a hádkam. Priam naopak, život a vzťahy si zlepšíme.

image

Milé dámy, ako sa lepšie spoznať, nájdete v knihe Cyklická žena. Milí muži, ako na svoju ženu v jednotlivých fázach, pre vás je kniha Návod na ženy :)

 

Ja sama nie som odborníčka v tejto oblasti, som žena ako vy, ktorú to zaujíma. A rozhodla som sa, že túto oblasť idem prebádať hlbšie, že chcem vedieť viac, zlepšiť si a zharmonizovať svoj život aj týmto spôsobom, že budem „cyklická žena“. A mám tým na mysli všetky oblasti, lebo to siaha všade, city, komunikácia, stretávanie sa s ľudmi, vzťahy, sex, práca, ...

A preto som veľmi štatná, že veľa zaujímavých a hodnotných informácií dostaneme tento mesiac od odborníčok Dana-Sofie Šlancarová, prekladateľka a vydavateľka knihy od Mirandy Gray Cyklická žena, zakladateľka projektu Cyklická žena®, lektorka cyklických kurzov a autorka troch kníh o cyklickosti. Tú poslednú, Návod na ženy, napísala so svojím mužom Erikom Hütter. Ďalej Denisa Říha Palečková, odborníčka na intimitu, vzťahy a sexualitu, ktorá je tiež odborníčkou v našej poradni, iste ju už z Intimi poznáte :)

Tiež vás budeme inšpirovať, ako získané poznatky vniesť do praxe a vybrať si tak tie správne veci pre dané obdobie. Niekedy to bude príjemný voňavý kúpeľ a teda oceníte kúpeľový olej, inokedy budete „potrebovať“ sexy bielizeň a budú obdobia, kedy budete bažiť po niečom rozhodne pikantnejšom!

Ja začínam tým, že čítam knihu Cyklická žena a zaobsatarala som si cyklický magnet domov... Teším sa, čo bude nasledovať. Pridáte sa na túto cestu objavovania so mnou? :) Budem rada, ak áno a kľudne mi píšte, ako sa vám darí, alebo na čo ste prišli, buď do komentárov pod článkom, alebo na e-mail info@intimi.sk – predmet „Maria“ .

Verím, že táto téma nám bude všetkým prínosom!

Mária Malecká, zakladateľka Intimi


autor: Mária Malecká

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri