Prečo vzťah potrebuje erotické pomôcky?

Som baculka a blokuje to môj intímny život

ďalší
článok
Tantra masáže
Článok

Tantra masáže

kategórie: Zdravie, Nežnosti, Intimita, Ženy, Osobný rozvoj, Muži, Tantra, Dotyk |
publikované: 23.01.2016 | autor: Juliana Berkyová, CSB.

Odborníčka z našej poradne, Juliana Berkyová, CSB, je zároveň majiteľkou masážneho štúdia TantraSescrets a preto sme ju oslovili, aby predstavila túto tému bližšie, nakoľko si myslíme, že mnoho ľudí u nás má mylnú predstavu o tom, čo to je Tantrická masáž. Takže Juliana vám ju predstaví. Prajeme vám príjemné čítanie a ešte príjemnejšie zážitky.

Vaše Intimi.


V našom centre TantraSecrets v Žiline Vám ponúkame profesionálne tantra masáže, radi Vás privítame a zodpovieme všetky Vaše otázky.


Čo vlastne Tantra masáž je a aké má účinky?


V súčasnej dobe si pri vyslovení slova Tantra väčšina ľudí predstaví sexualitu a praktiky s ňou spojené. Čo však v sebe toto dávne učenie skrýva v skutočnosti? Áno, základom tantrických učení je práca s intímnou, sexuálnou energiou človeka, je však cestou k objaveniu a poznaniu svojho vnútra, vnútorných pocitov, úcta k túžbam a zmyselnosti. Ani zďaleka teda nie je ohraničená fyzickými aspektami. Patrí medzi najvýznamnejšie indické tradície, védske učenia v praktickom význame. Je to dávna duchovná náuka, ktorej zmyslom je objavovanie seba samého, nájdenie cesty k svojmu fyzickému aspektu, duchovnej podstate, zmyslom, či túžbam, pochopeniu života ako takého. Základ Tantry je prijatie života a uctievanie sexuality, ktorú tantrici považujú za životnú silu a cestu k osvieteniu. Je to spôsob vedomého vnímania samého seba, sexuality a spirituality, prežívanie prítomnosti, okamihu tu a teraz bez ohľadu na to, čo a ako sa deje. Je to kult života a prírody, kde nič nie je potlačované. Tantra je prežívaním okamihu tak ako keby mal byť posledným v živote.

Esenciou tantry je láska. Láska ako modlitba, otvorenie srdca kde splynú muž a žena v jedno.

Pomocou tantry v sebe opäť prebúdzame detskú hravosť, chuť hrať sa so zmyslami, bez plánovania, organizovania. Nabáda nás k úplnému oddaniu sa prítomnému okamihu, jeho plnému vnímaniu, čoho predpokladom je otvorená a prebudená myseľ.

Tantrické princípy


Dokážu priniesť odpovede na množstvo otázok, ktoré vyvolávajú partnerské, ale aj spoločenské vzťahy. Tantra pracuje so ženským a mužským princípom, ženský princíp je plný energie, lásky a pravdy, mužský plný vedomia, tantra nachádza harmóniu a súzvuk medzi nimi. Mužský element vedomia je usmernením ženského elementu životnej energie.

Tantra nie je náboženstvom. Učí spojeniu toho čo je dole, s tým, čo je hore, čo však v tomto prípade reprezentuje princíp mužský a princíp ženský, ktoré sú zdanlivo v protiklade, avšak cestou tantry sa učíme ako tieto dva princípy prepojiť tak, aby sa navzájom dopĺňali v dokonalej harmónii.

Tantra je vo svojej podstate zážitkom zjednocujúcim telo, dušu a ducha, ukazuje nám duchovnú cestu, ktorá ak je skutočne praktikovaná, umožňuje usmernené rozšírenie vedomia ako cestu k skutočnému a konečnému oslobodeniu ducha.

image

Pomocou tantry v sebe opäť prebúdzame detskú hravosť, chuť hrať sa so zmyslami, bez plánovania, organizovania. Tantra pracuje so ženským a mužským princípom, ženský princíp je plný energie, lásky a pravdy, mužský plný vedomia, tantra nachádza harmóniu a súzvuk medzi nimi.

 

Tantra masáž je zmyselný rituál s prepracovanou štruktúrou. Každá Tantra masáž je jedinečná, aj keď je veľmi štruktúrovaná v detaile. Meditatívne pasáže sú v prechode na dynamické sekvencie a energetická rovnováha jin a jang (vyjadrenie mužskej a ženskej energie v tele), prebieha ako červená niť cez masáže a prináša harmonickú rovnováhu. Základom rituálu je úcta - prijatie človeka ako komplexnej bytosti.

So zapojením intímnych zón (lingam a joni), šírime sexuálnu energiu postupne po celom tele. Tak sa sexuálne napätie udržuje stále a vytvára sa viac energie. To si môžete predstaviť, ako batériu, ktorá je dobíjateľná. To je pre mnoho mužov nová skúsenosť a taktiež pre ženy je tantrická masáž veľmi zmyselná (masáže joni).

Lingam a Joni masáže pôvodne pochádzajú z taoizmu, kde zamedzenie akejkoľvek straty energie (napr. ejakulácia) je v popredí. Tieto techniky boli vyvinuté, ako sú big Draw (veľký ťah , ktorý je aplikovaný tesne pred orgazmom a spúšťa sexuálnu energiu po celom tele. Cieľom je oddeliť orgazmus a ejakuláciu, ktoré sú prístupné len s veľkou disciplínou a cvičeniami.


Určite horíte už nedočkavosťou dozvedieť sa ako takáto masáž prebieha. Pokúsim sa Vám aspoň takto cez písmenká opísať stručne priebeh Tantrickej masáže.Ako prebieha profesionálna tantrická masáž


Masáž tradične začíname rozhovorom, v ktorom nás zaujíma, s akou vedomosťou, očakávaním a zámerom prichádzate. Nad šálkou čaju, či pohárom vody máte príležitosť opýtať sa a povedať, čo potrebujete. Masér/ka vám odpovie na vaše otázky a oboznámi vás s priebehom vášho vybraného rituálu. Vysvetlí vám základy dýchacej techniky - tá je veľmi dôležitá počas celej Tantrickej masáže.

Masážny salón je vybavený sprchou, ktorú môžete využiť pred aj po masáži. Masér/ka vás pozve do masážnej miestnosti, ktorá má neopakovateľnú atmosféru, pri ktorej sa ľahko prenesiete do "iného" sveta.

Tantrická masáž začína úvodným rituálom, ktorý sa koná v stoji (ľudia ktorý sú obézni, alebo po operácii kolena, atď. sa koná v sede) a je prejavom úcty. Počas rituálu zabudnete vnímať čas, uvoľnenie budete pociťovať po celom tele, postupne prestanete myslieť a očakávať čo sa bude diať, budete pripravení na ďalší priebeh masáže.

Ani sa nenazdáte a budete ležať na pohodlnom futóne alebo masážnom stole. Masér/ka vás prikrije sarongom, ktorý bude postupne odkrývať. Nahota nie je na znak erotiky, ale úcty a prijatia človeka ako celku (nahý sme prišli na tento svet). Pokračuje sa omýnaním horúcimi uteráčikmi, ktoré sú v teplej vode namiešané so silicami a majú aromaterapeutické účinky na telo a myseľ. Nasleduje jemnná masáž hebkými predmetmi, ako sú napr. pávie pierka, kožušinky,.. nasleduje krásna celotelová masáž s teplým orientálnym olejčekom. Súčasťou tejto masáže je masáž lingamu, aj masáž joni. Vďaka masáži je vybudovaná energia, pri ktorej zažijete stúpanie a klesanie energie ktorú precítite v celom vašom tele. Nechajte sa unášať energiou, ktorá zaplaví celé vaše telo. Už sme pri konci masáže, kde je tu chvíľa, keď masér/ka odchádza von z miesnosti, aby vám pripravil/la bylinkový čaj podľa vašeho výberu, ktorý ste si zvoli pri úvodnom rozhovore. Ale ešte pred tým vás prikrije šatkou a dekou aby ste vstrebali a doznel tento neopakovateľný zážitok!

Samozrejme po masáži sa môžete osprchovať. Masér/ka už na vás čaká pri šálke čaju a je pripravený/á si vás vypočuť, váš zážitok, pocity a dojmy z masáže, prípadne akékoľvek otázky. Rozlúčite sa a odchádzate plní energie... A ešte dlho budete na tento neopakovateľný zážitok spomínať.

Drahí čitatelia, verím že som vám aspoň trošku priblížila v tomto článku, čo vlastne Tantra masáž je, aké má účinky a aký je jej priebeh. Budem sa tešiť na vaše otázky, alebo náštevu v centre Tantrasecrets v Žiline.


S láskou, J.Berkyová CSB

autor: Juliana Berkyová, CSB.

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri