Vráťte sa k svojej ženskosti

3 dôvody, prečo by každá žena mala mať vibrátor

ďalší
článok
Keď ide o mužov
Článok

Keď ide o mužov

kategórie: Vzťahy, Intimita, Sex a sexualita, Ženy, Muži, Vášeň |
publikované: 13.02.2016 | autor: Intimi

Kam sa podela iskra?


Jedným z dôvodov, prečo sú milostné vzťahy postupom času čoraz menej vášnivé, je ich zvyšujúca sa orientácia na praktické, obchodné či rodinné záležitosti. Muž a žena sa čoraz menej dokážu uvoľniť vo svojich mužských a ženských póloch. Preto klesá sexuálna polarita. Nemusí to však byť takto.

Muži sa nemôžu ubrániť ženskému vyžarovaniu. Väčšina žien dobre vie, že keď naozaj vyžarujú ženskú energiu, môžu si muža omotať okolo prsta. Veľmi ženské vyžarovanie priťahuje každého muža, ktorý sa dostane do blízkosti takejto ženy.

Naopak to funguje rovnako. Ak je muž naozaj ukotvený v prítomnosti, ak je v naozaj pozitívnom zmysle charizmatický, plný mužnej sily a sebaistej vášne, potom je veľmi príťažlivý pre väčšinu žien. Ak sú ostatní muži v miestnosti nemastní-neslaní či pomalí, potom sa bude medzi nimi vynímať muž plný mužnej charizmy.

V spoločnosti musia byť muži aj ženy zodpovední za svoju mužskú či ženskú energiu. V určitých situáciách totiž nechcete aktivovať energiu, ktorá vás bude polarizovať a tým dráždiť všetkých mužov (či ženy) v miestnosti.

V milostných vzťahoch je to inak. Na dosiahnutie emocionálnej a sexuálnej dôvernosti musia muži aj ženy vo vzájomných vzťahoch prebudiť silnú ženskú a silnú mužskú energiu. Ak sa o to nebudete snažiť, váš vzťah sa zmení na praktický a bude sa podobať skôr obchodnému vzťahu. Inými slovami – depolarizuje sa. Stratí vášnivú dynamiku. „Iskra“ pohasne, stratí sa.

Aby ste to napravili, skúste toto: Staňte sa bohyňou, s ktorou by váš muž rád strávil večer. Uvedomte si, že ako muž má sklon opúšťať vzťah. Stále smeruje k abstraktnej realite, k novinám, televízii a vlastnej mysli. Ak sa stanete jeho bohyňou, tanečnicou lásky, obdarujete ho, prebudíte jeho srdce a vtiahnete ho do tanca života.

image

Ak sa budete učiť obdarovávať partnera láskou, učíte sa vlastne dávať ten najväčší dar aj sama sebe.

 

Možno budete musieť prekonávať jeho odpor k takej intenzívnej láske. Možno sa on sám bude musieť vyrovnať s vlastným odporom oživiť a prijať mužskú formu lásky. Takú hlbokú lásku sa nepodarí dosiahnuť každému a okamžite. Všetci však môžu týmto spôsobom precvičovať svoju schopnosť milovať a dávať, a navzájom sa v tom podporovať.

Časom sa stanete stelesnením darov mužskej a ženskej lásky. Často zisťujete, že vlastne chcete byť človekom, akého chce mať váš partner. Nie pre neho, ale pre seba. Osoba, ktorú vo vás chce mať váš partner, je často osobou, ktorou chcete byť aj vy. Ak sa budete učiť obdarovávať partnera láskou, učíte sa vlastne dávať ten najväčší dar aj sama sebe. Narodili sme sa preto, aby sme sa naučili milovať – nie kvôli našim partnerom, ale pre lásku samotnú. A láska je najvyššou odmenou.

Ako môžem vo svojom mužovi prebudiť vášeň?


Existujú rôzne cvičenia, vďaka ktorým môžu muži a ženy prebudiť svoj plný sexuálny potenciál. Sú spôsoby, ktorými môžete aktivovať jeho mužskú energiu a spôsoby, ktorými môžete prebudiť svoju ženskú energiu.

Tieto cvičenia sú založené na myšlienke, že mužská a ženská energia sa voči sebe správajú ako magnety. Priťahujú sa. Aktivizujú svoj protipól.

Predstavte si, že vedľa vás kráča neuveriteľne vášnivý, silný, citlivý, vtipný a inteligentný muž, pozerá sa vám do očí, drží vás okolo pása a vyjadruje vám svoju lásku. Berie vás do náručia. Viete si predstaviť ten pocit?

Keby vám muž takto prejavoval svoju priazeň, pravdepodobne by vo vás nevzbudil túžbu, aby ste ho vzali do náručia a zatočili ním. Jeho mužská energia by vo vás nevzbudila vašu mužskú energiu. Jeho mužská láska by vo vás pravdepodobne vzbudila ženskú podobu vzrušenia. To je princíp polarity: Každý z pólov má schopnosť priťahovať svoj protipól.

Ak chcete posilniť sexuálny charakter svojho muža, použite tento princíp. Ak zaktivizujete svoju ženskú energiu, najmä v jej extrémnej podobe, prebudíte jeho mužskú energiu, silu a vášeň.


Úryvok z knihy: Keď ide o mužov, David Deida

autor: Intimi
zdroj: kniha Keď ide o mužov, David Deida

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri