Som baculka a blokuje to môj intímny život

Ako milovať svoje telo

ďalší
článok
Jednorožec alebo 10 minút pre seba?
Článok

Jednorožec alebo 10 minút pre seba?

kategórie: Ženy, Osobný rozvoj |
publikované: 12.01.2016 | autor: Naďa

Je pre mňa veľkou radosťou, že vám môžem predstaviť novú autorku v Intimi, Naďu, ktorej prvý príspevok na Intimi práve začínate čítať. Myslím si, že Nadine slová majú obrovskú hodnotu pre všetky z nás a verím, že sa vám dostanú až do hĺbky srdca.

Prajem vám krásne čítanie.

Mária Malecká, zakladateľka Intimi.


Keď ma Mária oslovila, aby som napísala článok na Intimi, tak moja prvá otázka bola, na akú tému by mal byť. Dostalo sa mi odpovedi, že vraj si mám vybrať! Čím mi teda veľmi “pomohla” :-))) Dlho som premýšľala nad tým, čo by som vám, milé dámy, chcela povedať ako prvé... A keďže témou mesiaca Intimi je “Kedy je ten správny čas”, rozhodla som sa písať o začiatkoch. Pretože každá z nás dobre pozná ten pocit, keď v brušku, alebo srdiečku zacítime to “šteklenie” a vieme, že TERAZ JE TEN SPRÁVNY ČAS - že teraz prichádza zmena… A každá zmena je novým začiatkom a každý nový začiatok je zmenou... Tak nech je aj začiatok tohto roka pre vás tou najlepšou zmenou!


List Ježiskovi


Pred Vianocami som niekde na webe zachytila krásny a nám ženám blízky vtip. Bol to list, ktorý píše mama Ježiškovi:

“Milý Ježiško, prines mi prosím jednorožca!” A Ježiško jej odpovie: "Buď prosím realistická." Mama na to: "OK, tak si želám denne 10 minút času pre seba!" A zhrozený Ježiško nakoniec hovorí: “Akej farby má byť ten jednorožec?” :-)))


A to je to, čo by som vám chcela dnes povedať. Povedať, aké krásne a úžasné je snívať. Snívať bez hraníc a prekážok. Bez obmedzenia našej mysle a bez múrov, ktoré sme si vytvorili my samé alebo nám boli vytvorené rodinou, spoločnosťou, priateľmi... V tejto dnešnej dobe, kedy sme matkami, partnerkami, priateľkami a častokrát živiteľkami rodiny, je veľmi náročné zastaviť sa a snívať. V uponáhľanom svete plnom plnenia úloh, sme zabudli čo znamená ostať stáť, obzrieť sa okolo seba, len tak sa posadiť na lavičku na námestí a s kávou v ruke pozorovať svet, ktorý nás obklopuje. Ruku na srdce, kedy ste to naposledy spravili? Spravili ste to niekedy vôbec?

image

Skúsili ste si už niekedy vychutnávať čas, priestor a krásu vôkol nás, ktoré nám boli dané? Len tak, bez akéhokoľvek úmyslu a cieľu... Len tak, tráviť čas samé so sebou... Len tak, aspoň na malú chvíľočku...

 

Viete... Mojim obrovským želaním je, aby každá jedna z nás pochopila hodnotu samej seba, aby sme vedeli, že odpovede na všetky otázky nosíme v sebe, vo svojom vnútri a že nikdy nikto a za žiadnych okolností nám neporadí lepšie, ako my samé... Ale na to, aby sme tie skutočné odpovede našli, si musíme začať klásť otázky. Nie hocijaké, ale tie správne otázky. A presne na toto potrebujeme čas, ten čas pre seba, ktorý patrí iba nám, a ktorý si každá jedna z nás zaslúžime a ktorý si rozhodne vieme a dokážeme vytvoriť.

Či je to ráno, predtým ako vstane celá rodina, alebo je to pár minút cez deň, ktoré si pre seba ukradneme, alebo večer, kedy naopak celý dom stíchne a povieme si, že žehlenie tých 10 minút naozaj počká...

product

Sadnite si s čajom v ruke, ľahnite si, doprajte si kúpeľ, alebo pri tom behajte, varte a kľudne hoci aj žehlite. :) No najmä, skúste stráviť tých 10 minút denne samé so sebou, zamerané na seba... Obráťte sa do svojho vnútra a počúvajte, čo vám hovorí... Spojte sa so svojou dušou a načúvajte jej, počuť ju budete len vtedy, ak dokážete utíšiť všetko ostatné.

Vaša duša je pripravená a čaká na príležitosť, kedy sa s vami bude môcť opäť spojiť. Možno vám to zo začiatku nepôjde, možno vám budú myšlienky utekať preč, možno vám to bude celé pripadať ako nezmysel, ale tréningom a časom sa to určite naučíte. A verte mi, že si vytvoríte “závislosť” na čase strávenom so svojou dušou. :)

Je možné, že pri tom budete plakať, možno sa pri tom budete smiať, možno vás to zrazí na kolená a možno vás to “vystrelí do vesmíru”... Ale vedzte, že stretnutie so sebou samou je to najkrajšie a najťažšie zároveň. Ono je to skutočne tak, ako sa hovorí, šťastie a lásku môžeme okolo seba šíriť len vtedy, keď sme skutočne šťastné a keď milujeme samé seba. Nie tak, ako nás to učili... Nie tak, ako to od nás chcú... Ale tak, ako to cítime my, hlboko v našom vnútri. Dávať môžeme len dovtedy, dokedy máme z čoho dávať... A život je o rovnováhe a vyvážení v dávaní a príjmaní. Tak začnime milé dámy príjmať. Začnime od seba. S láskou prijímajme a spoznávajme svoju dušu, samé seba.

Ježiško žiadnej z nás tých 10 minút neprinesie, tie si musíme vytvoriť samé. A pamätajte, z malých a nesmelých krôčikov, vznikajú kroky veľké, pevné a stabilné. Z malých snov, vznikajú sny veľké. A zo snov vzniká realita. Preto moje milé dámy, darujte si nový začiatok. Darujte si 10 minút pre seba, začnite sa spoznávať a začnite pomaly snívať. A možno raz toho jednorožca naozaj dostanete. :)

S láskou,

Naďa


autor: Naďa

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri