Ako milovať svoje telo

Kedy je ten správny čas?

ďalší
článok
Sexuálne zdravie
Článok

Sexuálne zdravie

kategórie: Zdravie, Nežnosti, Intimita, Sex a sexualita, Osobný rozvoj, Potešenie, Nahota |
publikované: 02.01.2016 | autor: Intimi

Sex môže zlepšiť vaše fyzické zdravie v mnohých ohľadoch, zahŕňajúc duševné zdravie. Je dôležité pamätať si, že len dotyk od niekoho na vašej pokožke pôsobí pozitívne, pretože poskytuje psychologické a fyzické výhody, ktoré sú veľmi dôležité najmä pre celkovú stabilitu a fungovanie.

Ľudská intimita je už dlho chápaná ako blaho, zahrňujúce aj samotný vývoj.

Dotyky


Dotknutie znižuje hladinu stresového hormónu kortizolu, čo je veľmi pozitívnou správou pre fyzické i psychické fungovanie tela. Taktiež umožňuje svalom aj vášmu srdcu sa zrelaxovať a váš krvný tlak sa zníži. Tiež pomáha zlepšiť váš imunitný systém a všetky funkcie s ním spojené.

Objímanie


Bolo preukázané, že objímanie zvyšuje oxytocín, je to „hormón kostí“, ktorý nám dáva pocit bezpečia, znižuje kortizol i stres. Štúdium ukázalo, že tí, ktorí dostávajú viac objatí, majú vyššie hladiny oxycotínu a majú nižší krvný tlak a srdcový tep.

Držanie sa za ruky


Dokonca aj niečo tak jednoduché ako držanie sa za ruky, je prospešné ako ukázali štúdia. Držanie ruky niekoho, o koho sa zaujímate, znižuje hladinu kortizolu a má pozitívny vplyv na časť mozgu, ktorá registruje bolesť a znižuje pocity fyzického i psychického nepohodlia.

Navyše, bolo preukázané, že tí, ktorí zažívajú jednoduchý vzájomný dotyk pokožky na pravidelnej báze, majú podstatne viac bielych krviniek (ktoré sú zabijakmi nepriaznivých buniek, pomáhajú telu bojovať proti vírusom a patogénom).

image

Sex môže zlepšiť vaše zdravie v mnohých ohľadoch, zahŕňajúc duševné zdravie. Je dôležité pamätať si, že len dotyk od niekoho na vašej pokožke pôsobí pozitívne.

 


Tieto štúdie spomenuté vyššie sa zatiaľ nezačali zaoberať výhodami sexu, skôr len dotykmi pokožky. Teraz, keď už máme základnú bázu dotykov za sebou, poďme preskúmať ďalšie spôsoby sexuálnej stimulácie, ktorá prospieva nášmu zdraviu.


Sex vám pomáha udržiavať sa vo forme

Sex je forma aeróbneho cvičenia, pri ktorom sa zapájajú všetky hlavné skupiny svalov. Spaľuje sex kalórie? Áno, avšak odvíja sa to od toho ako dlho trvá, ako často to robíte a ako veľa námahy vás to stojí. Jedna nedávna štúdia ukázala, že za každú minútu sexu spálite 3,5 kalórii.


Sex vás robí mladšími

Sex čerpá viac kyslíka cez telo, čo pomáha zvýšiť živiny v pokožke.


Sex vám dáva oveľa viac energie

Pretože sex zvyšuje prietok krvi k orgánom, zaplňuje vaše bunky i svaly kyslíkom a hormónami, ktoré vám zvyšujú energiu.

Sex znižuje cholesterol

Sex napomáha k dobrému cholesterolu.


Sex znižuje stres

Sex môže zlepšiť vašu náladu, pretože pri orgazme sex uvoľňuje endorfíny, ktoré vám dávajú pocit uvoľnenia a zlepšujú vám náladu.


Sex zvyšuje váš imunný systém

Štúdia vykonaná na Univerzite – Wilkes – Barre v Pensylvánii ukázala, že ľudia, ktorí majú sex 1-2 krát za týždeň, majú o 30% viac imunoglobulínu v slinách – bojovník proti infekciám, ako tí, ktorí ho nemajú.


Masturbácia a sexuálne výhody pre vaše zdravie

Štúdie ukázali, že masturbácia a sex znižujú riziko depresie, zlepšujú kardiovaskulárny stav, znižujú riziko cukrovky typu 2, taktiež znižujú riziko rakoviny, odstraňujú nespavosť, zvyšujú pevnosť panvy, zlepšujú náladu. Ste spokojnejšími so sexom a pomáha vám taktiež vydržať dlhšie, ale i podávať lepšie výkony.


autor: Intimi
zdroj: www.turnonbritain.co.uk

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri