Dovoľte si to!

Ste hladní po dotykoch?

ďalší
článok
Nežnosti sú nenahraditeľné
Článok

Nežnosti sú nenahraditeľné

kategórie: Vzťahy, Nežnosti, Intimita, Sex a sexualita, Láska, Dotyk |
publikované: 25.12.2015 | autor: Dita Berková

Pre ľudskú bytosť je NEHA nenahraditeľná. Ženy vo všeobecnosti majú k nežnosti bližšie než muži, sú často zvyknuté na nežné gestá a dotyky, ktorými sa obdarúvajú samy navzájom len napríklad pri bežnej konverzácii.

Ženské telo je mnohonásobne citlivejšie, než to mužské a pre ženy je dotyk, dotyk s naozajstným citom (nemyslím tým teda, asi dobre myslené, potľapkanie po chrbte), nesmierne vyživujúci. Áno, taký dotyk, či gesto doslova VYŽIVUJE ženské jadro!

Neha ako liek


Veľa z nás ale Nehu nevie prijímať, ani ju dávať. Z väčšej, či menšej časti máme naše telá (radšej) ZNECITLIVENÉ, a to už z akýchkoľvek dôvodov. Ak budeme súhlasiť s tvrdením, že ženské telo je nerozlučne späté so srdcom, nemôžeme sa potom tomuto znecitliveniu diviť. Naše srdcia bývajú stvrdnuté, obklopené množstvom chrást, ktorými sa v priebehu nášho života obklopujeme... Sme potom ako také cibule obalené v ochranných šupkách, ktorými sa vymedzujeme voči okoliu, ktoré nás napríklad v minulosti zranilo... A práve NEŽNÝ VEDOMÝ DOTYK môže pomaly tieto chrasty rozpúšťať!

image

Tiež s tým, ako žena spoznáva viac a viac samu seba - ide do hlbín svojho srdca, sa stáva viac a viac citlivá aj v úrovni celotelovej.

 

Existuje občas určitá tendencia nežnosťou opovrhovať. Možno viac muži majú z nehy strach, lebo ňou môžu byť vedení do hlbšej intimity, do väčšej pravdivosti voči sebe samotným i voči svojej žene, môžu ňou byť vedení do sveta, kde nie je priestor pre rôzne tzv. mužské, ale falošné povrchné gestá, sú nútení odkryť svoj vnútorný svet, svoje srdcia! Možno majú strach, že tým prídu o svoju mužnosť, že budú pohltení tým svetom, ktorému toľko nerozumejú... Pritom tušíme, že to tak nie je!

Ale myslím, že aj veľa z nás žien sa potýka s podobným problémom...

Strach z hĺbky, strach z ozajstnej nefalšovanej intimity, z odhalenia srdca v jeho pravej podstate, zo samotného šťastia... Toto všetko je totiž veľmi nepohodlné... Jednoduchšie je predsa zostať na povrchu , kde to tak dobre poznáme a kde to toľko nebolí... A tak radšej naše túžby potlačíme a zostaneme u rolí, ktoré sme dobrovoľne prijali - hráme sa v posteli na vzdychajúce pornoherečky (nič proti tomu, ak si v láske a v radosti vedome túto úlohu volím) v snahe zapáčiť sa svojej polovičke a ideme ďalej vo svojich starých programoch. Toto všetko radšej, než sa stať otvorenou, zraniteľnou a farbu priznávajúcou Bohyňou vo svojej plnosti, V PRAVDE!!

Koľko z nás žien je nekompromisne pravdivých?

Koľko z nás plne ukáže hĺbku svojho srdca, svojich túžob?

Koľko žien tvrdí, že ani príliš nehu nepotrebujú, pretože tušia, ako veľmi by museli svoje srdce otvoriť... a byť zranené?


Dita Berková za La Que Sabe

autor: Dita Berková

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri