Ste hladní po dotykoch?

40 a vyhasnutá

ďalší
článok
Masáž pŕs
Článok

Masáž pŕs

kategórie: Zdravie, Nežnosti, Intimita, Ženy, Dotyk |
publikované: 20.12.2015 | autor: Jana Mašková Zimolová, CSB

Muži sa väčšinou dotýkajú žien na prsiach len v sexuálnom kontexte, často v momentoch, kedy na to žena nie je pripravená a spôsobom, ktorý jej môže byť nepríjemný. Pamäť tela si tento dotyk zapamätá ako negatívny (nežiaduci) a vytvorí si podvedomú obrannú reakciu.

Vďaka týmto vzorcom môže dochádzať k väčšej zovretosti v oblasti hrudníka, k ťažkostiam s uvoľnením pri sexe alebo k strate prežívania rozkoše z dotýkania sa na týchto intímnych miestach.


Zároveň aj v oblasti dekoltu, teda srdca, sídli centrum našich emócií, lásky a bolesti.image

Masáž dekoltu, pŕs a podpazušia je uvoľňujúca, citlivá a veľmi príjemná.

 

V ženskom podpazuší sa zhromažďujú uzliny lymfatického systému a rôzne nervové zakončenia. Lymfa odvádza z tela škodliviny a privádza do tela živiny.

Jemnou masážou tejto oblasti dochádza k prekrveniu a odblokovaniu lymfatických uzlín. Tie sa postupne otvárajú, vyplavujú škodliviny a miazga môže potom voľne prúdiť.

product

Napomáha zlepšovať zdravie tkaniva prsníka a prispieva k zlepšeniu napnutie kože. Zvyšuje cirkuláciu v prsníkoch a znižuje symptómy premenštruačného syndrómu, menopauzy a menštruačných kŕčov.

Obvykle pôsobí tiež ako liečivá terapia. Pomáha ženám znovu nájsť vnútornú rovnováhu v rovine emócií, spojiť sa s podstatou svojho ženstva a znovu sa otvoriť potešeniu.


Pôsobí blahodárne na celú ženskú psychiku.


Navodzuje stavy odovzdania aj harmónie.

Masáž pŕs si môžeme vykonávať samy, môžeme požiadať partnera - s trochou inštrukcií by to určite zvládol - alebo môžeme navštíviť niektoré štúdio, kde ju ponúkajú.

Stačí sa len trošku uvoľniť, dôverovať a potom už vnímať a pozorovať, čo sa deje v našom tele a v našom vnútri pri tejto blahodarnej dotykovej terapie.


autor: Jana Mašková Zimolová, CSB
zdroj: www.terapiedotykem.cz

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri