Masáž pŕs

Žiadne vzdychy a stony nie sú vyžadované

ďalší
článok
40 a vyhasnutá
Článok

40 a vyhasnutá

kategórie: Vzťahy, Nežnosti, Intimita, Sex a sexualita, Vaginálne mapovanie, Láska, Dotyk |
publikované: 19.12.2015 | autor: Mgr.Denisa Ř.Palečková,CSB

Tento článok vznikol ako reakcia odborníčky Denisy Říha Palečkovej na otázku, ktorá k nám do redakcie prišla. Vzhľadom na to, že si myslím, že toto je téma mnohých žien, rozhodla som sa odpoveď Denisy vypublikovať ako článok a verím, že sa tak dostanete k mnohým ženám a pomôže im.

Zakladateľka Intimi, Mária Malecká.


Dobrý večer... myslíte, že môže byť ešte niečo vzrušujúce na krajine prebádanej na každom centimetri... Kde viete, čo vás čaká a čo príde? Nuda. Rutina. Rezignácia. Povinnosť, aby bol pokoj. Snáď ma chápete... Nemám motiváciu, chladnem a zmierujem sa s tým. Vek. Prichádzanie neodvratných skutočností... Nedocenenie... Bez pochvaly... Aká si krásna... Nič... Niečo sa vo mne láme, zatláča ma to na dno. Vraj po štyridsiatke začína život... Áno... Stále krásne telo a dobré zdravie. Len duša je chorá... Nemôžete povedať mužovi, že už vás nepriťahuje, ako kedysi. Nie som blázon, viem, že takto sa cíti veľa žien. Ponáram sa do práce a koníčkov, zámerne sa vyhýbajúc intimite. Máloktorá žena sa má komu zdôveriť.

Pekný deň,

ďakujem za otázku a dôveru.

Verím, že podobné pocity prežíva veľa žien. Každopádne, ak sa všetko vezme za správny koniec, bude sa jednať len o prechodné obdobie. Ďalších niekoľko desiatok rokov života predsa ešte nasleduje! A aké budú, určuje každý sám.

Predstavte si, aké posuny urobíme za prvých 20 rokov života. A aké ohromné skoky za ďalších 20 rokov života, medzi 20-40 rokmi. Podobne sa môžeme rozvíjať a rásť aj ďalších 20 a 20 a 20... rokov. Je to doba zrenia a objavovania, nikde nie je napísané, že sa v určitom veku rozvoj zastaví. Ak si to tak v mysli sami nenastavíte.


Čo ale teraz s tým? Čo s nudou a rezignáciou? Kde sa vôbec vzali?


Nuda a rezignácia prichádzajú, keď sme sa vzdialili sami sebe. Keď sme sa odpojili od prúdu svojej živosti.

​A ako sa to deje?


Jednoducho. Keď začneme dávať stranou svoje skutočné pocity. Pretože nie sú práve vhodné. Pretože sú veľmi silné. Pretože sú nepohodlné. Pretože si s nimi nevieme rady my sami alebo naše okolie.

Skrátka, keď sa vzdialime svojím vnútorným pocitom a držíme ich pod pokrievkou tak pevne a tak dlho, že už sme na ne skoro zabudli... potom sa začíname nudiť a rezignovať.

A že neprichádza od partnera pochvala a ocenenie? Nebolo to snáď kvôli nemu, prečo toľko pocitov a túžob išlo bokom? Aby on bol spokojný, aby jemu to vyhovovalo, aby nebrblal...? Veľa žien to tak robí. A sú potom sklamané, že naspäť neprichádza to, čo by si priali.

image

Pochvala a ocenenia... To musíme v prvom rade dať sami sebe. Či už je to vo vzťahu, či v práci, či v inej oblasti. Kto iný by za nami mal stáť, keď samé nepoznáme svoju hodnotu?

 

A prečo sa vyhýbať intimite? Možno preto, že partner očakáva niečo, v čom mi nie je dobre, čo mi nič nehovorí...?

Popísané pocity a myšlienky sú jedným veľkým volaním sama k sebe. Volanie duše a tela: "Tu sme, cítime, chceme sa radovať, máme svoje túžby a svoje plány, chceme žiiiiiť !!!!!!"

A kto prvý to musí dovoliť? Kto musí urobiť prvý krok? To predsa nemôže urobiť nikto "zvonku". A ak by urobil, budú "úspech" a úľava len dočasné. Ak sa nebudú dosť často objavovať, nastúpia opäť pochybnosti.

My ženy sme trénované, aby sme uznanie získavali zvonku. Sme učené, že "body" získame za to, ako "dobre" sa správame, ako vyzeráme, ako sa prispôsobíme, ako sme to, či ono.

Pocity krízy sú volaním duše. Tá "nuda" je pokrievkou nad morom pocitov, túžby, divokosti... A len čaká, až sa konečne zdvihnú stavidlá a život opäť začne prúdiť. Možno to bola aj matka a babička a prababička a praprababičky..., ktoré takto rezignovali. Ktoré sa naučili dávať svoje pocity stranou a rozhodli sa akúkoľvek situáciu "vydržať".


Potom je načase, zatočiť v "tradícii" rodových návykov kormidlom a udať tak nový smer aj pre ďalšie generácie. Aj keď spočiatku ešte nie je jasný cieľ. Aj keď sa za pochodu niekoľkokrát potrebné zmení. Aj keď sú po ceste hmly a búrky. To všetko je pravdepodobne lepšie, ako stojaté zahnívajúce vody...

Je čas zbúrať aj rad mýtov. Podprahovú obavu, že po 40-tke život predsa len nezačína, ale končí. Že spolu s nastupujúcou zmenou mladistvého vzhľadu strácame. Viera, že po 10, 20, 30 rokoch v jednom a tom istom vzťahu predsa už nemôžeme nič nové zažiť. Presvedčenie, že so sexom už to pôjde len z kopca. A mnoho a mnoho ďalších.

Pritom scenár pre ďalšie fázy života môže vyzerať úplne inak. A nie je to fantázia, ani rozprávka. Poznám dvojice, ktoré vďaka vedomému milovaniu aj po štvrť storočí v manželstve objavili nové roviny lásky a vášne, o ktorých nemali vôbec tušenie. Páry, ktoré si mysleli, že už ich spolu v oblasti sexu nič prevratné nečaká. A ktoré sa zmierili s tým, že ak chcú byť aj naďalej spolu, pravdepodobne už nikdy v živote nezažijú ten vibrujúci pocit sviežosti a zamilovanosti, radosti v každej bunke tela a srdce otvorené dokorán.

Opak je pravdou! Aj s partnerom, o ktorom si myslíte, že ho poznáte skrz naskrz, môžete znova zažívať romantické dobrodružstvo, často aj oveľa hlbšie ako kedykoľvek predtým.

Metódy, ktoré k tomu pri práci s klientmi využívam, je práca s telom. Či už je to na kurzoch uvoľnenie panvového dna, či masážou, alebo na kurzoch pre páry (tieto sú na rozdiel od masážnych seminárov určené len pre partnerské dvojice). Pri práci s telom a intimitou môžeme veľmi rýchlo dať tok našej životnej energie opäť do pohybu. Odplaviť to, čo nás trápi a napríklad i desiatky rokov sedelo ako žaba na prameni našej radosti. A objaviť nové dimenzie vzťahovej hĺbky, intimity aj rozkoše.

Odporúčam tieto kurzy:

Retreat pre páry - pre oživenie vzťahu a znovu sa zamilovanie :)

Joni a lingam - kurz intímnej masáže

Potešenie a liečenie - vaginálne mapovanie - uvoľnenie panvového dna, odplavenie fyzických i duševných tráum, návrat k sebe sama (cítiť naplno svoje telo i dušu)

Múdrosť tela ženy a ďalšie moje kurzy pre ženy - pre nájdenie seba samého, prebudenie múdrosti tela, dôveru v seba a ľahkosť bytia.


autor: Mgr.Denisa Ř.Palečková,CSB

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri