Ako veľmi je dôležitá NEŽNOSŤ

Vaginal Mapping

ďalší
článok
Tajomstvo mužskej a ženskej sexuality
Článok

Tajomstvo mužskej a ženskej sexuality

kategórie: Intimita, Sex a sexualita, Ženy, Muži, Potešenie, Rovnováha |
publikované: 05.12.2015 | autor: Mgr.Denisa Ř.Palečková,CSB

Práca s telom a intimitou je jedna z najefektívnejších ciest, ako posilniť svoju životnú silu a inšpiráciu. Je liečivá, revitalizujúca a súčasne v nás rozvíja lásku a radosť. Vďaka vedomému dotyku a láskyplnej prítomnosti môžeme zažiť zázraky a spoznať zdroj našej životnej sily v úplne inom kontexte, než ako sme sexualitu zvyknutí vnímať.

K zvládnutiu intímnej masáže pre mužov a ženy, je užitočné poznať jej hlbšie súvislosti, nielen technický postup. Ako muži a ženy "fungujeme" odlišne - na úrovni sexuality aj v každodennom živote.

Líši sa naša intimita, telesné prežívanie i potreby. Keď spoznáme tieto princípy, máme kľúče k tomu, ako potešiť partnera či partnerku, aby telo aj duša vibrovali blaženosťou. Spoznáme revitalizujúcu a liečivú silu práce so sexualitou.

Prvotné potreby v oblasti intimity sa u mužov a žien líšia. Ženy zvyčajne hľadajú spojenie a lásku a to ich potom otvára aj pre sexualitu. Mužské telo funguje opačne - radostná sexualita otvára mužské srdce.


Porozumenie tomuto princípu nám dáva kľúče k tomu,ako sa dotýkať mužského a ženského tela.Ženské telo sa napĺňa radosťou, láskou a energiou spravidla vtedy, keď sa dotýkame oblasti srdca a cítenia - hruď, dekolt, šija, tvár a vlasy, bruško a "okrajové" časti tela - dlane a chodidlá, ruky a nohy... odtiaľ potom pokračujeme ďalej do stredu tela. Potom, čo sa telo ženy uvoľní a naplní energiou, začne sa otvárať centrum sexuality.

U mužov je to väčšinou naopak. Ich najcitlivejší orgán je penis. Keď sa mužov s láskou dotýkame a uctievame ich v oblasti pohlavia, začnú sa otvárať ich srdcia. Muži energiu zbierajú najprv v pohlaví, a odtiaľ sa potom, vďaka dotykom a prácou s dychom, rozprestiera do celého tela. Životná energia u mužov stúpa z pohlavia hore, a otvára oblasť srdca, krku a ďalšie energetické centrá.

image

Ženské telo sa napĺňa radosťou, láskou a energiou spravidla vtedy, keď sa dotýkame oblasti srdca a cítenia.

 

Tomuto princípu hovoríme polarita, alebo tiež teória plusov a mínusov. Muži majú v oblasti pohlavia plus, a v oblasti srdca mínus. U žien je to naopak - plus je v oblasti srdca, a pohlavie je mínus. Plus je aktívny, dávajúci pól. Mínus receptívne, prijímajúci.

Preto tiež medzi "správne" polarizovanými telami muža a ženy vzniká doslova magnetická príťažlivosť. Muž sa cíti penisom priťahovaný do vagíny a žena zaplavuje muža láskou.

V ženskom tele sa vďaka prijatiu mužského princípu objavuje energia a radosť. Muž sa vďaka spojeniu spravidla otvára do väčšej citovosti a lásky. Toto funguje za predpokladu, že sme otvorení a vnímaví – a i v tom je potrebné sa "cvičiť", pretože máme tendenciu sa niekedy uzatvárať zo strachu pred zranením či z pohodlnosti a, alebo nám behajú myšlienky a my nie sme prítomní tomu, čo sa deje tu a teraz.

Vďaka polarite reaguje väčšina žien otváraním sa a stúpajúcou rozkošou na láskyplné dotyky celého tela, ktoré od "okrajov" postupujú ku stredu a k intímnej zóne. Mužom naopak stúpa energia z pohlavia do zvyšku tela.


Keď sa nás niekto dotýka v "mínusových" oblastiach,môžeme reagovať napätím, frustráciou, či nudou.


Ženy, ktorých telo ešte nie je vláčne a rozohriate láskyplnými dotykmi, reagujú spravidla na dotyk v oblasti pohlavia stiahnutím. Muži, keď ich dlho hladíme v oblasti hrude, na hlave a pod., sa po chvíli buď naštvú alebo zaspia. Brána k ich energií totiž leží v oblasti panvy.

Intímna masáž pre mužov a ženy poskytuje oveľa viac ako príval energie a potešenie. Obzvlášť ženy môžu spoznať nesmierne liečivú silu masáže intímnych miest. Láskyplná prítomnosť a vedomý dotyk umožňujú uvoľnenie a liečenie stresu a starých tráum. Mnoho žien má zníženú citlivosť, alebo aj bolesť po pôrode dieťaťa / alebo po operácii. Tiež prežitok zneužívania vedie k odtrhnutiu sa od energetického stredu. Veľké množstvo energie je potom stále spotrebovávané na potláčanie nevítaných emócií. V masáži využívame jemnú techniku, ktorá nám toto pomáha uvoľniť a vedie nás k často netušenej citlivosti, otvorenosti, slobode, flexibilite a radosti.

Muži sa prostredníctvom intímnej masáže môžu naučiť, ako zvýšiť svoju kapacitu prežitku celotelového potešenia. U mnohých mužov sa prežitok rozkoše obmedzuje do oblasti pohlavia. Energia nastúpi do erekcie a vzápätí sa "vybije" pri ejakulácii. Avšak vďaka práci s dychom a telom sa muži môžu naučiť, ako vnímať intenzívnu rozkoš vo všetkých častiach tela a ako prežiť orgazmus bez straty energie v ejakuláciu. Vďaka tomu sa cítia plní energie a celotelovej blaženosti, ktorá pretrváva aj dlho po orgazme. Táto skúsenosť oživuje telo i dušu a muži tak majú efektívny nástroj k transformácii a rozšíreniu vlastnej sexuality do netušených výšin.


Kúzlo intímnej masáže sa môžete naučiť na kurzoch Denisy Říha Palečkovej a Richarda Vojíka. Na kurzy môžete prísť so zámerom obohatiť partnerskú intimitu, spoznať niečo nové u druhých i u seba, alebo sa masáž naučiť pre prácu s klientmi.


autor: Mgr.Denisa Ř.Palečková,CSB
zdroj: www.denisaarichard.cz

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri