Tajomstvo mužskej a ženskej sexuality

Objavte zázračné spínače...

ďalší
článok
Vaginal Mapping
Článok

Vaginal Mapping

kategórie: Intimita, Ženy, Osobný rozvoj, Vaginálne mapovanie, Dotyk |
publikované: 04.12.2015 | autor: Juliana Berkyová, CSB.

V centre TantraSecrets vám ako prvá na Slovensku prinášam jedinečnú metódu liečenia „vaginal mapping“ – dotykovú terapiu, ktorá sa zaoberá vašimi traumami, jazvami po pôrode, bolesti pri pohlavnom styku, sexuálne zneužívanie, nedosahovanie vaginálneho orgazmu, sebaprijatie... Je to úžasný spôsob, ako povedať zbohom bolesti.


Počas mojej práce, ako terapeutka som zistila, že viacero žien má určité problémy so svojou sexualitou. Nedokázali plnohodnotne prijímať intímne chvíle a samozrejme mnohé z nich si to dávalo za chybu. A však tak celkom to ich chyba nie je. Nie je prirodzené, ak počas aktu vnímate bolesť, namiesto rozkoše. Či už moje zákazníčky, alebo aj ženy po celom svete, majú rôzne druhy problémov. Niektoré z nich sa vyberú za lekárom a ten im dá rôzne medikamenty, ale ich problém nezmizne, len tak sa sám nevylieči. Potom samozrejme žena pokračuje v sebaobviňovaní a upadá do depresií a intímny život sa potláča.


Naozaj je nutné sa kvôli tomu obmedzovať a zanedbávať?


Sexological bodywork podáva pomocnú ruku aj na riešenie týchto problémov. Vaginal mapping je určitý druh akupresúry. Nebojte sa, pod týmto názvom sa neskrýva žiaden druh veľkých ihiel. Je to druh veľmi intenzívnej intímnej terapie, pričom „mapujeme citlivosť. Je to dotyková metóda, ktorá pomáha liečiť nielen fyzické, ale tiež psychické problémy, tvz. bloky, ktoré nie ste schopná sama ovládať. Či už sú to pocity – ako bolesť, stres, frustrácia alebo vnútorné jazvy, ktoré vznikli či už po pôrode alebo pri sexuálnom styku. Na toto všetko sa môžeme pri vaginal mappingu zamerať. Ženské pohlavie je veľmi citlivé, prijímajúce, zhromažďuje a zároveň si pamätá isté druhy pocitov, ktoré môžu byť príjemné alebo bolestivé. Niekde hlboko vo vás cítite, že ako žena chcete cítiť viac a zároveň aj viac rozdávať.

image

Chcete sa zbaviť starých „blokov“ a znova cítiť potešenie? Vďaka vaginal mappingu znovu objavíte bohyňu driemajúcu vo vás!

 

Ako to všetko prebieha?

Počas celého vaginal mappingu komunikujete s terapeutom/kou o tom, ako a čo cítite. Na začiatku absolvujete cvičenia, ktoré vás pripravia na tento silný zážitok. Terapeut/ka ich absolvuje všetky s vami, takže sa nemusíte báť.

Predstavte si niečo, ako hodinový ciferník na vašej joni (vagíne). Hore je dvanásť, potom tri, šesť, deväť a tak ďalej. Po tomto ciferníku môžeme mapovať – buď len určité body alebo okruhy.

A čo si pod mapovaním predstaviť? Jemne masírujeme tkanivo vagíny, vibrujeme na určitých miestach a tak zisťujeme jej citlivosť. Na niektorých bodoch nemusíte cítiť nič a na niektorých cítite zase príval emócií. Tie miesta, na ktorých necítime nič, sú necitlivé – dalo by sa povedať zamrznuté. Práve týmto ich však „rozmrazíme“ a vy ich budete cítiť zase tak, ako predtým. Farby budú zase výraznejšie, pocitové vnímanie prehĺbenejšie. V prítomnosti terapeuta/terapeutky vás nič neobmedzuje. Môžete dať voľnosť vašim pocitom: môžete kričať, plakať... Prežívanie takýchto pocitov je úplne normálne. Nebojte sa povedať svojmu terapeutovi, čo je vám príjemné a čo zase nie. Sme tu preto, aby sme vám pomohli. Aby ste znovu mohli cítiť to, čo už dlho nie. Pomôžeme vám sa oslobodiť z pút bolesti, napätia a strachu.

Prečo absolvovať práve túto techniku?

Aj keď dokážeme porozumieť dôvodom našej bolesti, len uvedomenie si toho problému nestačí. Každý zážitok je pocit, ktorý cítime najprv v našom vnútri. Tak prečo sa nezamerať práve na naše vnútro? Technika vaginal mapping pracuje s našimi pocitmi vnútri tela, dáva nám odpovede na naše otázky. Skúmaním toho dokážeme prísť na rôzne skutočnosti. Nemusíme však vedieť konkrétny problém, kde vznikol a prečo. Najdôležitejšie je ten pocit precítenia. Vzájomného porozumenia medzi telom a mysľou.


Chcete zažívať viac radosti, potešenia a vášne? Prečo nie? Vy máte na toto všetko právo. Nenechajte sa obmedzovať tým, čo hovorí okolie.


Nemusíte upadať do depresií. Naučíte sa znova milovať samu seba, takú – aká ste. Eliminujte vaše bloky, ktoré vás v tom brzdia. Keď budete milovať samu seba, budete milovaná všetkými. A o tom to všetko je. O láske.

...


Výpoveď klientky

Pred absolvovaním tejto terapie som si prečítala veľmi veľa článkov a príspevkov, ktoré opisovali, aké má táto terapia blahodarné účinky. Môžem úprimne povedať, že som bola trochu nedôverčivá voči tejto metóde, ale po dlhom váhaní som sa rozhodla ju vyskúšať sama na svojom tele.

Veľmi ťažko sa opisuje, čo som v danej chvíli prežívala, ale pokúsim sa vám aspoň trošku tento blahodarný zážitok opísať. Mala som veľmi zmiešané pocity. Bolo to veľmi zvláštne, ani by som si nepomyslela, že vo vagíne je skrytá toľká bolesť ženy. Čo všetko sa vo vagíne ukrýva? Takisto musím povedať, že je potreba absolvovať viac sedení, než len jedno. Niekoho tá bolesť na prvýkrát odradí, ale ja som sa rozhodla pokračovať ďalej, chcela som prísť na koreň svojej bolesti. Musím pochváliť terapeuta za veľmi individuálny prístup, ktorý voči mne zaujal.

Ako som povedala, na prvýkrát som cítila neopísateľnú bolesť. Niečo také sa nedá popísať. Plakala som, kričala, búchala okolo seba. Keď som dala priechod svojím emóciám, tak dlho potlačovaným, prišla som na to, že bolesť postupne opúšťa moje telo. Všetka tá bolesť sa jednoducho vyplavovala spolu s mojím dýchaním. Ako ma upozornil terapeut, dýchanie bola jedna z najdôležitejších vecí. Dýchanie musí byť plynulé a hlboké. Bolo to niečo, ako keby som sa znovu zrodila. Tie pocity sú jednoducho neopísateľné. Niečo nádherné. Terapeut sa venoval každej časti, tým bolestivým, necitlivým miestam a takisto tým, pri ktorých som cítila nával pozitívnych emócií. Pri tých sa mi – ľudovo povedané – roztancovali hviezdičky okolo hlavy.

V centre TantraSecrets som pripravená vás vypočuť, zamerať sa na bolestivé partie, pomôcť Vám znova prežívať pôžitky, ktoré vďaka tejto technike oživíme. Už žiadna bolesť, len radosť a láska. S láskou sa teším na vašu návštevu - Juliana Berkyová CSB.


Juliana je odborníčkou našej PORADNE , kde sa jej môžete zdarma a aj anonymne spýtať, čo potrebujete. Tiež sa môžete OBJEDNAŤ na vaginal mapping priamo v našejPORADNI. Stačí vyplniť formulár „objednať sedenie“ a my vám pošleme potrebné informácie, ktoré vás zaujímajú. Nejde o záväznú objednávku, tak sa pokojne ozvite.


autor: Juliana Berkyová, CSB.
zdroj: www.sexological-bodywork.sk

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri