Objavte zázračné spínače...

Skúsená zrelá žena a sexualita

ďalší
článok
Nežnosti
Článok

Nežnosti

kategórie: Vzťahy, Nežnosti, Intimita, Ženy, Muži, Láska, Dotyk |
publikované: 01.12.2015 | autor: Mária Malecká

Na december sme v Intimi vybrali tému Nežnosti. Najvýraznejším prvkom Decembra sú Vianoce. Keď opomenieme zhon, ktorý im predchádza, prinášajú so sebou uvoľnenie, zdieľanie pocitov, chuť blízkosti, dotyk, pohladenie – proste nežnosti. A aj my sme nejakí milší, uvoľnenejší, pozrieme sa vôkol seba a vnímame viac svoje okolie, svojich blízkych a priateľov. Venujeme im pozornosť, ale i sebe. Doprajeme si návštevy, ktoré celý rok odkladáme, pozrieme si filmy a prečítame knihy, ktoré sme pre nedostatok času odsúvali cez rok.


Sústredime teda pozornosť na nás, na veci a ľudí, ktorých máme vo svojej blízkosti. Blízkosť a nežnosť sú najbližšie kamarátky Intimity. Obzvlášť pre nás ženy. No nie je to tak, že viac s nami muži dokážu, keď sú pozorní, milí, láskaví a ohľaduplní?


Možno si teraz hovoríte, že by ste chceli viac nežností od partnera. No ale akú dávku nežností dávate vy jemu? Karma, príťažlivá sila, prirodzený tok energie - nazvite si to tak, ako to s vami najviac rezonuje, ale jedno je isté: „Čo dáš, to dostaneš.“ Vyskúšajte to a uvidíte, čo sa začne diať! Venujte sa partnerovi, pripravte mu vy intímne chvíľky a potešenie, ktoré by ste sami chceli zažívať. Nemusíte si to ihneď spájať so sexom ako takým, či vzrušujúcim orgazmom. Aj keď paradoxne, práve tieto momenty tam vedú najčastejšie. Nájdite si čas pre vás oboch, ktorý je len o vás, užívajte si jeden druhého, vaše dotyky, spravte si masáž. Čokoľvek, čo vám je blízke. Túžbam sa medze nekladú.

image

Nájdite si čas, ktorý je len o vás, užívajte si jeden druhého, vaše dotyky. Doprajte si precítiť to, čo je nám tak prirodzené.

 

No ale, ako pri všetkom, aj tu je dobré začať od seba. Koľko nežností dávame samým sebe? Svojmu telu? Ktoré nám tak dobre slúži, zvláda všetky naše aktivity, činnosti všetkých dní. Tak sa o svoje telo postarajme. Relaxačný kúpeľ s olejom? Aromatické sviečky, nabudenie zmyslov? Pohladiť samých seba telovým olejom?

product

Pri tejto téme si niektorí môžu povedať, že v niekoľkoročnom vzťahu už máte túto fázu za sebou. To sa častokrát stáva a budeme sa venovať aj tomu. Spomeňte si však na začiatky vášho vzťahu, aké to bolo? Prvé bozky, motýliky v bruchu, radosť byť s tým druhým, potreba byť neustále spolu. Užívali ste si každú spoločnú minútu, nikoho iného ste nepotrebovali. No a teraz, v dennodennom víre udalostí a povinností, stereotypu, riešite už len chod spoločnej domácnosti, účty, praktické veci a váš vzťah sa zmenil na firmu s názvom Domácnosť. Ako vrátiť pocity, momenty a nežnosti, ktoré tam kedysi boli? Je to jedna z „chorôb“ našich vzťahov a preto určite tento mesiac zaradíme článok i na túto tému.

V Intimi vám v decembri prinesieme rôzne zaujímavé články na tému „Nežnosti“. Doprajte si vďaka nim, precítiť to, čo je nám tak prirodzené. Blízkosť, láskavosť, city a jemnosť. Krásne sviatky plné nežných dobrôt lásky.


Mária Malecká, zakladateľka Intimi


autor: Mária Malecká

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri