Skúsená zrelá žena a sexualita

Strach v posteli

ďalší
článok
Neskúsené baculky?
Článok

Neskúsené baculky?

kategórie: Intimita, Sex a sexualita, Ženy, Skúsená? |
publikované: 28.11.2015 | autor: Kokinka

Téma mesiaca Skúsená? mi príde taká príznačná pre baculky.

Prečo? Myslím, že túto otázku sa dokáže spýtať len človek, ktorý nemá pochybnosti o sebe a najmä o svojom tele.


Koľké z vás, milé baculky, sú úplne stotožnené so svojím telom, užívajú si pozornosť od svojich partnerov a majú bohatý intímny život? Dovolím si tvrdiť, že toto percento nebude až také vysoké.


Spoznávate sa?

- Dlho som s partnerom nemala sex. Pribrala som po pôrode a nechcem, aby sa ma dotýkal a videl moje telo, ktoré sa tak zväčšilo tehotenstvom. Nemám čas ani na základné potreby, nieto ešte chodiť do posilky. A vlastne ani chuť. Sex je až veľmi ďaleko v mojom rebríčku potrieb.

- Už som dlho single. Môjho tela sa už dlho žiadny muž nedotýkal. Pripadám si obrovská, bez energie a tak málo sexy. Stále pracujem a nemám čas si ani variť a ani chodiť cvičiť... Nedokážem sa vôbec naladiť na muža. Až keď so sebou niečo urobím a schudnem. Až potom. A keď k tomu náhodne dôjde, tak samozrejme po tme...

- Som celý život baculka. A tie sa mužom predsa nepáčia. Nikdy som žiadny vzťah nemala! A už tobôž sex! Nedokážem sa na seba pozerať a nieto ešte nechať sa pozerať muža. Muž a sex je niečo nedosiahnuteľné a vzdialené. Hanbím sa za svoju neskúsenosť. Hanbím sa, že som panna. A ešte k tomu panna - baculka.

Toľko výčitiek, strachov, obvinení. Čo poviete?

Spoznávate svoje myšlienky? Spoznávate ten spôsob správania sama ku sebe?

Je tu niekde láska a porozumenie k sebe samej?! Na začiatok je najmä dôležité si priznať, že ten hlas a výčitky nepochádzajú od mužov – prichádzajú z nás. Z nášho zraneného vnútra. Aby sme sa mohli posunúť ďalej, pozrime sa najprv na stav, ktorý máme teraz. Dovoľte si precítiť a najmä PRIJAŤ milé Kokinky, že momentálne ste na tom tak, ako ste. Žiadne akcie, či nebodaj výčitky. Stačí, keď si len uvedomíte svoju zodpovednosť za stav, v ktorom sa nachádzate a nebudete obviňovať rodičov, či spoločnosť. Viem, že sa to môže zdať ako teatrálna poučka. Keď mne to niekto hovoril, som pretočila s očami sama pre seba a odpovedala, že jasné, veď vieme...


Rozdiel medzi vedieť a žiť je však zásadný.


Viete ako som ja pocítila rozdiel? Že, keď som si prestala vyčítať svoje „neskúsenosti“, zistila som, že vlastne neviem čo robiť. Lebo to som nemala až tak životne nacvičené. Takže prijatím sa vám otvorí úplne nová cesta. Nové spôsoby. A vy ešte len začnete tvoriť tento váš novoobjavený svet. Resp. si znovu spomeniete, aké to bolo.

To ešte len bude jazda!

image

Prijatím sa vám otvorí úplne nová cesta. Nové spôsoby.

 

Predstava, že sa vás muž dotýka pri milovaní, že by chcel nebodaj vyskúšať nové veci a predĺžiť predohru o celotelovú masáž olejčekom, že sa chce na vás pozerať, keď používate erotické pomôcky, alebo aby ste mu predviedli domáci striptíz. Cítili by ste sa na to? Jedna rovina je dokázať to pred partnerom, ale dokážete to vy vôbec sama pred sebou? Natriete sa olejčekom po celom tele? Vyskúšate ako reaguje vaše telo na venušine guličky, alebo vibrátor?

V mojom vnímaní je to tak, že naše baculkovské telá sú umlčané. Umlčané od toho, čo by chceli prežívať, ako sa cítiť, čo by mali a mohli vyžarovať. Umlčanie prichádza a zväčšuje sa pri každom udusení jeho potrieb, lebo nemá právo sa prejavovať, keď nie je pekné - keď nie je štíhle. Preto prežitok z nových vecí sa nemôže dostaviť. Nedokážeme prežiť orgazmus, keď v hlave riešime, že naše telo si to vlastne nezaslúži. A preto jedinou cestou ako sa stať skúsenou, je nekričať svojim vnútorným hlasom, že sme toho neni hodné. K tomu vedie určitá cesta - keď naša myseľ môže teda vyhodnotiť, že veľa telových pôžitkov vlastne nepoznáme a nevieme vôbec čo s tým. Ale tak čo?! Tak nepoznáme - keď príde ten náš správny čas, tak príde i poznanie a prežitok!

„Jedine cez prijatie toho, že momentálne nie sme možno dostatočne skúsené, sa môžeme posunúť ďalej. Neskúsenosť je vec dočasného charakteru. K zdravej a láskavej skúsenosti vedie cesta potešenia objavovania tela a vlastne aj duše.“

Vlastne je to celé jedno veľké dobrodružstvo!

Veľa lásky vám i vašim telám,

Kokinka


autor: Kokinka

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri