Strach v posteli

Čo robiť, keď má žena dlhú pauzu?

ďalší
článok
Láska k telu
Článok

Láska k telu

kategórie: Intimita, Sex a sexualita |
publikované: 22.11.2015 | autor: Kokinka

Je úžasné, že vznikol portál Intimi. Hovorí o témach, ktoré sú v našej spoločnosti zakryté rúškom hanby a tajomstiev. Pritom intimita tvorí jeden z pilierov našej osobnosti.

Jedna vec je sexualita ako taká, ale čo tak téma „postava a telo“ ? Baculky, plus size, XL- XXL ženy . Nemôžeme predsa tieto dve témy oddeliť. Ak chceme mať teda reálny a existujúci zážitok.


I ja som baculka. V podstate celý život. Od detstva sa so mnou tiahne táto téma, toto označenie a ja som na tom raz hore a raz dole. Tak s váhou ako i s mojím postojom k telu. Už je to však „nejaký ten piatok“, kedy sa mi darí pracovať na sebe. A teraz nehovorím o nejakých dietách, cvičení a podobne. Hovorím teraz o sebaláske. O láske k môjmu telu a k tomu ako sa prijímam.


Najviac mi pritom pomohla moja osobnostná, duchovná práca. Tá najviac zabrala. A viete ako?


Že som sa začala akceptovať. Prijať vôbec ten fakt, že som väčšia ako je bežný priemer spoločnosti žien. Trvalo to dlhoooo!! Pomohla mi inak hláška od mojej kamarátky, ktorá mi tak reagovala na moje stavy obáv a hanby ohľadom masáže (mala som ísť na masáž, bolel ma veľmi chrbát a ja som to odkladala, lebo som sa hanbila vyzliecť pred neznámou osobou, ktorá sa mala dotýkať môjho tela).

No a tá kamarátka mi povedala: „A čo, keď nikdy neschudneš? Čo, keď to nikdy nepríde? Nedopraješ si teda pomoc svojmu telu, nezaplávaš si, nepôjdeš do sauny?“

A ja som vtedy mala ten AHA moment. Vždy som totiž odkladala pôžitky pre svoje telo, a vlastne i pomoc a fyzickú úľavu na dobu, keď schudnem. A to ma prinútilo premýšľať, cítiť a konať v prítomnom okamihu. Robiť s tým, čo mám. Neodkladať veci, zážitky a pocity na neurčito. Celý život čakám na to, kým budem štíhla. Toľko vecí som si sama zablokovala, či už vedome, alebo nevedome. Od tohto prežitku by zasa mohla nastúpiť fáza ľutovania sa, status „obete“, že čo som všetko ja chúďatko nemala kvôli svojmu väčšiemu telu. A bola by som zasa, kde predtým...

image

Začnite sa akceptovať. Robte s tým, čo máte. Neodkladajte veci, zážitky a pocity na neurčito.

 

Viete čo, povedala som si, že moje telo i ja, som niekde podvedome vedela, prečo sa „obaľujem“. Prečo to riešim tak, ako to riešim. A preto som nastolila inú taktiku, z ktorej možno polovica teraz čítajúcich ľudí „odpadne“ a v diskusii budú komentáre k stravovaniu a cvičeniu. A ja si hovorím: „Nech sú.“ Taktika znela: Ďakuj svojmu telu! Pohlaď ho, pozri sa na neho v zrkadle a povedz mu:

„Máš moje obrovské ĎAKUJEM milé telíčko. Urobilo si to najlepšie čo si vedelo a mohlo to dopadnúť úplne inak a horšie. Mohlo mi prepnúť z citových zranení, z náporu emócií, ktoré som prežívala, alebo som mohla dostať nejakú inú vážnu chorobu. Ale ty si to ustálo. Ďakujem ti. Budem vďačná, ak mi napovieš, ako sa mám teraz o teba starať správne a tak, aby sme ty i ja boli šťastní.“

Znie to asi zvláštne pre niektoré z vás. Mne to však pomohlo. Schválne - vyskúšajte si to i vy. Minimálne, ako pokus, že čo to s vami urobí. Aké emócie sa dostavujú? Je tam hnev, ľútosť, odsudzovanie? Nie je nutné to príliš analyzovať, resp. ihneď.

Odpovede prídu časom.

Je to dlhší proces. Ale teda aj sme nejakú tú dobu vynaložili na to, aby sme svoje baculkovské telá doviedli do ich podôb. Buďte k sebe zhovievaví a doprajte si čas. V nasledujúcom období vám budem prinášať zdieľania mojich pocitov pri práci s telom, čo mi pomáha, čo nie, čo pritom prežívam. Jedno však viem už teraz:

„Som veľká a krásna! Som Kokinka. Baculka, ktorá má rada samu seba a ktorá na sebe pracuje, aby sa plne vžila s týmto pocitom.“

Preto, ak dovolíte milé baculky, t.j. ženy, ktoré práve teda nemáte veľkosť 38, že vás budem nazývať Kokinky. Tým budem vyjadrovať vašu krásu, istotu a vďačnosť k tomu aké úžasné ženy ste.

Takže hlboký nádych a výdych, vypnite hruď, zdvihnite bradu a vykročte dnes do pocitu, že ste sakra sexy ženy!


S láskou k vám i k vašim telám

Kokinka

P.S: Budem vďačná za vaše ohlasy. Či už v komentároch, alebo priamo na mail: info@intimi.sk – do predmetu napíšte - Pre Kokinku. Tešííím sa už!


autor: Kokinka

diskusia k článku

články, ktoré sa Vám budú páčiť

partneri